Вчені озвучили нову причину невиліковності ВІЛ

Інфіковані люди не можуть повністю вилікуватися від ВІЛ через малу кількість специфічного білка, який відповідає за міграцію імунних клітин.

Такі висновки зробили вчені канадського Університету Альберти.

Як показали дослідження, у пацієнтів з ВІЛ імунні клітини Т-кілери, що відповідають за виявлення та знищення заражених вірусом клітин, містять дуже мало специфічного білка CD73 або він зовсім відсутній. Цей білок відповідає за міграцію імунних клітин. Таким чином, недолік або відсутність CD73 робить пошук та знищення ВІЛ-інфікованих клітин неефективним. Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті MedicalXpress.

Нестача цього білка частково пов’язана з хронічним запаленням, що є у людей з ВІЛ. Це також може пояснювати те, чому у пацієнтів з ВІЛ нижчий ризик розвитку розсіяного склерозу. Таким чином, націлення на CD73 може стати основою нового типу терапії пацієнтів з розсіяним склерозом.

Раніше французькі вчені з’ясували, що деякі люди з ВІЛ рідше заражаються ковідом, ніж інші. Це пов’язано з тим, що такі пацієнти проходять антиретровірусне лікування інгібіторами протеази (препарати, які призначають для лікування ВІЛ).

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,