В Україні пояснили відсутність власної вакцини від COVID-19

Відсутність інтересу української влади до розробки власної вакцини від коронавірусної інфекції змусила вчених перервати роботу над нею.

Про це у четвер, 30 грудня, заявив у бесіді з порталом «Громадський» керівник львівського Інституту біології клітин Національної академії наук, академік Андрій Сибірний.

«Був інтерес президента та прем’єра, коли на ринку вакцин було мало. Наразі вакцин повно. Інтерес до них немає», — зазначив він.

За словами академіка, свою роль відіграла і проблема фінансування: один з етапів дослідження необхідно було провести в Польщі, оскільки українські лабораторії не мають необхідних ресурсів.

«Національний фонд досліджень України морочив нам голову півроку, але так і не дозволив перевести гроші до Польщі, хоча жодної заборони на це немає», — наголосив Сибірний.

Про початок випробувань у Польщі українського препарату, основу якого складають спеціальні гуманізовані дріжджі, стало відомо 2 листопада. Випробування мали проводитися на мишах.

Рішення провести дослідження у Польщі, а не в Україні було ухвалено тому, що на території країни в жодній з лабораторій не розмножують коронавірус нового типу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,