У Греції назвали російську вакцину “неперевіреною”

У Греції назвали російську вакцину “неперевіреною”

Голова Національного комітету з вакцинації, заслужений професор педіатрії Марія Теодоріду заявила, що Росія і Китай проявили сміливість і пішли на ризик широкомасштабної вакцинації з використанням на минулому всі випробування вакцини.


Російську і китайську вакцини Теодоріду згадала на брифінгу, розповідаючи про хід кампанії по вакцинації в Греції, де застосовують вакцину Pfizer / BioNTech, в прискореному порядку отримала від європейської влади дозвіл на використання. Раніше російська влада заявляла про конкуренцію – і не завжди добросовісної – з боку найбільших світових виробників щодо російської вакцини. Тим часом виробники використовуваних в Греції вакцин звільнені від юридичної відповідальності за можливі побічні наслідки в результаті застосування препарату.

“Вакцина є науковим досягненням 2020 року. Вона була виготовлена ​​за кілька місяців, на відміну від інших класичних вакцин, таких як вакцина від кору, виробництво яких зайняло більше 10 років”, – заявила Теодоріду.

“Причинами, які призвели до швидкого виробництва вакцин, були, звичайно ж, розвиток біотехнології, досвід наукових зусиль з приготування інших вакцин проти інших інфекційних захворювань, співпраця наукових центрів, фінансування виробництва вакцин”, – сказала вона.

За її словами, завдяки півмільйону добровольців, які зробили значний внесок в клінічні випробування, тепер є ефективні і безпечні вакцини.

“У нашій країні вакцинація йде нормально і планово, і ми вважаємо, що з більшою доступністю наша країна добре відреагує на цю серйозну загрозу коронавируса. У січні очікується більше вакцин. У нас є Pfizer / BioNTech, ми також очікуємо Moderna, і схвалення вакцини AstraZeneca може бути швидким. Це вакцина, яка вже отримала схвалення регулюючих органів Великобританії та, як очікується, отримає схвалення від відповідного Європейського агентства з лікарських засобів”, – сказала Теодоріду.

“Слід зазначити, що високі показники вакцинації в деяких країнах з’явилися тому, що ці країни, такі як Росія або Китай, проявили сміливість і ризикнули застосувати в широкому масштабі вакцини, необхідні клінічні дослідження яких не були завершені”, – заявила голова комітету.

Поділитись