Шестеро людей померли під час випробувань вакцини Pfizer і BioNTech

Шестеро людей померли при випробуваннях вакцини Pfizer і BioNTech в США Влада США розраховують почати вакцинацію від коронавірусу вже 11 або 12 грудня.


Влада США розраховують почати вакцинацію від коронавируса вже 11 або 12 грудня. Президент Дональд Трамп заявив, що має намір підписати указ, згідно з яким вакцину від коронавируса спочатку отримають американці, і лише потім її почнуть постачати в інші країни

Шестеро людей померли в ході проведення випробувань вакцини, розробленої спільно американською компанією Pfizer і німецької BioNTech. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Управління з питань якості продовольства і медикаментів (FDA) США.

«За звітний період було шість смертей (два летальні випадки в вакцинованій групі, чотири — в групі плацебо)», — зазначено в документі, підготовленому до засідання FDA, яке намічено на четвер. Один з тих, хто отримав вакцину страждає від атеросклерозу та ожиріння і помер через три дні після введення першої дози препарату. У іншого учасника сталася зупинка серця через 60 днів після введення йому другої дози, ще через три дні була зафіксована його смерть.

У групі плацебо двоє людей померли від інсульту і інфаркту, причина смерті ще двох учасників не встановлена. Половина загиблих у всіх групах була старше 55 років.

Управління з питань якості продовольства і медикаментів США призначило на 10 грудня засідання з питання схвалення застосування вакцини, розробленої Pfizer і BioNTech. Фірми подали відповідну заявку в управління 20 листопада.

Влада США розраховують почати вакцинацію від коронавируса вже 11 або 12 грудня. Президент Дональд Трамп заявив, що має намір підписати указ, згідно з яким вакцину від коронавируса спочатку отримають американці, і лише потім її почнуть постачати в інші країни. Чиновник з адміністрації президента припустив, що США почнуть забезпечувати міжнародний доступ до вакцини «в кінці весни — початку літа», після того, як щеплення зроблять ті, «хто має бажання пройти вакцинацію».

8 грудня Великобританія першою із західних країн почала вакцинацію груп ризику від коронавируса вакциною Pfizer і BioNTech. Перше щеплення 90-річній жінці. Міністр охорони здоров’я Великобританії Метт Хенкок повідомив, що першими вакцинацію пройдуть люди старше 80 років і працівники будинків для людей похилого віку.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,