Норвегія запровадила нові групи персоналу у схему медичного обслуговування

З 1 травня фельдшери, напрапати та остеопати можуть подавати заявки на отримання дозволу та ліцензії в Норвегії, йдеться у повідомленні Норвезького управління охорони здоров’я.

У березні Стортинг вніс поправки до Закону про медичний персонал, дозволивши остеопатам, напрапатам, мануальним терапевтам та парамедикам увійти до схем медичного обслуговування населення. Рішення означає, що групи одержують захищене професійне звання.

Три групи можуть подати заявку на авторизацію та ліцензію вже з 1 травня. Зробити це можуть фельдшери, напрапати та остеопати. Медичний персонал у межах цих професійних груп повинен звернутися до Норвезького управління охорони здоров’я за громадським схваленням, щоб мати можливість займатися професією та використати титул. Проте, ті, хто не подасть заявку до 1 травня 2023 року, втратять право на медичну діяльність.

Коли це рішення набуде чинності для мануальних терапевтів, поки що невідомо. Норвезьке управління охорони здоров’я надасть додаткову інформацію, як це буде визначено.

«Якщо ви здобули освіту фельдшера і вже маєте дозвіл працівника швидкої допомоги, ви можете подати заяву на зміну своєї реєстрації у реєстрі медичних працівників. Це означає, що ваш поточний дозвіл працівника швидкої допомоги буде змінено на дозвіл фельдшера. Норвезька парамедична освіта – це трирічний ступінь бакалавра у коледжі чи університеті», – йдеться у повідомленні.

У Норвегії немає власної освіти напропату. Основою оцінки для заявки на авторизацію буде чотирирічне навчання у Швеції в Naprapathögskolan, за яким слідує один рік практики під наглядом. Більш детальна інформація про зміст та вимоги до керованої практики доступна для претендентів на веб-сайті Норвезького управління охорони здоров’я.

Нагадаємо, 4 квітня глава охорони здоров’я Норвегії Бйорн Гульдвог порушив питання відсутності в країні необхідної кількості лікарів загальної практики. У звіті Норвезького управління охорони здоров’я було зазначено, що необхідно вжити термінових заходів для забезпечення гарної ситуації з лікарями. Так, 150 тисяч норвежців сьогодні не мають лікарів загальної практики.

«Ми стурбовані тим, що коли у багатьох немає лікарів загальної практики, соціальна нерівність щодо здоров’я в Норвегії може бути більшою», — зазначив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,