Науковці з’ясували, чи можуть вакциновані від коронавірусу заражати інших людей

Науковці з’ясували, чи можуть вакциновані від коронавірусу заражати інших людей

З огляду на стрімкого зростання нових випадків коронавірусу було опубліковано важливе дослідження.

Воно покликане відповісти на одне з найбільш хвилюючих питань: як саме вакцинація впливає здатність заражати. Найбільш поширений вид коронавірусу зараз – “Дельта”.

Британські вчені визначили, що 16-35% усіх заражень цим штамом відбувається усередині домогосподарства. Під ним вчені мають на увазі групу людей, які живуть під одним дахом: сім’ю, орендарів однієї квартири чи мешканців гуртожитків.

Медики зробили висновок: щеплення знижують можливість передачі вірусу всередині домогосподарства приблизно в 1,5 рази. Але не виключають її.

«Вакцинація знижує ризик зараження дельта-варіантом та прискорює виведення вірусу. Тим не менш, повністю вакциновані люди, які хворіють на ковіда з проявом симптомів на піку вірусу, аналогічні невакцинованим випадкам. І можуть ефективно передавати інфекцію в домашніх умовах, зокрема, повністю вакцинованим контактам», — випливає з публікації в журналісті Lancet.

Вчені пояснюють: «Вакцини захищають пацієнтів від загибелі та помітно знижують ймовірність тяжкої течії Covid-19. Однак наші спостереження показують, що вони не можуть повністю запобігти передачі дельта-варіанту вірусу всередині домогосподарства.

Імовірність цього може особливо сильно зрости взимку, коли люди почнуть проводити більше часу вдома», – зазначив професор Аджит Лалвані.

У дослідженні брали участь близько 600 британців. До старту тестування всі вони перехворіли на ковід у легкій або безсимптомній формі.

Під час експерименту 163 із них підхопили ковід знову. Серед заражених були як щеплені однією та двома дозами, так і нещеплені.

Вчені визначили, що учасники дослідження за час хвороби контактували із двома сотнями людей. І встигли заразити близько п’яти десятків членів сім’ї та інших людей, значну частину яких було вакциновано.

На підставі цих відомостей медики визначили, як часто вірус поширювався на повністю вакциновані та невакциновані домогосподарства.

З’ясувалося, що вакцини в 1,5 рази знизили можливість передачі вірусу від одного члена сім’ї до інших. Це виявилося у таких числах: у нещеплених домогосподарствах зараження відбувалися у 38% випадків, а за наявності щеплень ймовірність падала до 25%.

Поділитись