Лише одна країна в світі змогла уникнути коронавірусу

Лише одна країна в світі змогла уникнути коронавірусу

Ось уже три роки людство живе за умов пандемії коронавірусу.

Перший спалах захворюваності на ковід вперше був зафіксований у китайському Ухані в грудні 2019 року, і після цього життя практично кожної людини у світі змінилося. За цей час ми спостерігали кілька хвиль COVID-19, з’являлися різні штами вірусу, боротьбу з ними створювалися вакцини. Країни то посилювали обмежувальні заходи, то послаблювали. Однак навіть зараз, через три роки, у світі залишилася одна держава, де, за офіційними даними, не було виявлено жодного випадку захворювання – це Туркменістан.

До недавнього часу до країн, куди не проникнув COVID-19, входила КНДР, а також невеликі острівні держави Науру та Тувалу з населенням трохи більше 11 тисяч осіб. Однак на початку квітня в Науру виявили три випадки зараження, а через місяць, у травні влада Північної Кореї заявила про виявлення першого хворого на ковід. Найдовше трималося Тувалу, але й туди проник вірус – 8 листопада було виявлено 140 випадків захворювання.

Таким чином, на сьогоднішній день Туркменістан є єдиною країною у світі, де офіційно не виявлено жодного хворого на коронавірус. З самого початку пандемії місцева влада запровадила жорсткі обмеження на вантажні перевезення та в’їзд до країни. На початку липня минулого року там запустили кампанію з обов’язкової вакцинації від ковіда всіх мешканців віком від 18 років.

Втім, є ще одне місце на Землі, де також не було виявлено жодного випадку коронавірусу – це територія Токелау, що знаходиться під управлінням Нової Зеландії. Вона розташовується на трьох коралових островах посеред Тихого океану – загальна площа території близько 10 кв. км. Щоб потрапити туди, необхідно подолати багатогодинну морську подорож від Самоа. Крім візи туристам потрібен окремий дозвіл відвідати всі три острови. Туризм зовсім у Токелау не розвинений, мало який мандрівник запливає настільки далеко, можливо, саме це й урятувало архіпелаг від проникнення коронавірусу.

Поділитись