Все, що треба знати про депозити

Все, що треба знати про депозити

Про них чули вже майже всі: цей інструмент дозволяє не лише захистити гроші від інфляції, але й додатково заробити. Для старту не потрібні ні знання, ні особливі навички, адже достатньо просто принести кошти в банк і відкрити там рахунок. Майже повна відсутність ризиків приваблює тисячі користувачів, однак далеко не кожен знає, як насправді працюють депозити.

Допомагаємо розібратись у цьому матеріалі.

Річна ставка

Те, на що першочергово звертають увагу, адже чим вища ставка, тим більший майбутній дохід. Все досить просто: якщо ставка річних дорівнює 20%, то за рік з 10 тисяч гривень вдасться заробити 2000 гривень. Ніяких складних розрахунків тут немає. Що ще варто знати?

  • з отриманого доходу знімається 18% ПДФО та 1,5% військового збору (ставка не включає податки);
  • середня ставка за гривневими вкладами — 14%, а за депозитами в доларах/євро — 0,8-1,5%;
  • при достроковому закритті вкладу нараховані відсотки не виплачуються;
  • як правило, найвища ставка застосовується для вкладів терміном на 1 рік.

Депозит https://ideabank.ua/uk/deposits в Ідея Банк — це 10 продуктів з різними умовами, зі ставками до 20% річних у гривні. Вкладайте вже від 100 грн на термін від 1 місяця та гарантовано отримуйте свої кошти + відсотки назад (100% вкладів гарантуються Фондом гарантування вкладів фізосіб).

Капіталізація

Поняття, яке багатьом не знайоме. Капіталізація — це додавання вже нарахованих відсотків до тіла депозиту та наступний розрахунок нових відсотків із цієї суми. Пояснимо на прикладі: за рік з 10 тисяч гривень без капіталізації депозит зі ставкою у 20% річних принесе 2000 гривень доходу, якщо зі щомісячною капіталізацією — 2194 гривні. Капіталізація доступна як окрема, та як автоматична опція, що застосовується при щомісячному поповненні вкладу.

Якщо капіталізація недоступна, просто оберіть депозит зі щомісячним поповненням на будь-яку суму (навіть 10 чи 100 грн). Так відсотки капіталізуватимуться, а дохід зростатиме.

Пролонгація

Як існує пролонгація кредиту, так буває й пролонгація депозиту. Пролонгація — це автоматичне продовження депозиту після закінчення терміну дії. Тобто, якщо ви забудете забрати свій депозит і накопичені відсотки, вклад може автоматично продовжитись, однак на нових умовах: наприклад, в Ідея Банк такі депозити продовжуються на 100 днів під 12,25% річних у гривні. Нові умови можуть бути менш вигідними, ніж ті, що діяли до цього, а сам вклад може не мати опції дострокового зняття коштів, що може спричинити фінансові труднощі. Радимо вчасно закривати депозит і відкривати новий згодом за потреби. 

Поділитись