Росія отримала вигоду з санкцій Заходу щодо експорту нафти, доходи країни від продажу чорного золота у квітні зросли до 1,8 трлн рублів. Про це написав аналітик Роберт Рапір у статті для американського порталу Oil Price. Він зазначив, що через чотири місяці після початку війни федеральний бюджет Росії вже отримав 50% запланованих нафтогазових доходів на 2022 рік, який становить 9,5 трлн рублів. Російську нафту «неможливо повністю прибрати з ринку», уточнив автор статті, оскільки країна є одним із найбільших її світових виробників та експортерів.
У міру зростання цін на нафту підвищується привабливість нафти із Росії, додав Рапір. Він зазначив великий стимул у Китаю та Індії нині купувати російську нафту.
Аналітик зробив висновок, що єдиний ефективний спосіб вплинути на «нафтові доходи Росії — це зменшити глобальну залежність від нафти».
26 травня провідний аналітик Фонду національної енергетичної безпеки РФ Ігор Юшков заявив, що в Євросоюзі явно пробуксовується голосування про запровадження ембарго на постачання російської нафти, зокрема через те, що РФ може відмовитися експортувати нафту до країн. , які введуть проти неї такі заходи, і тоді у світі посилиться дефіцит чорного золота та ціни на нього злетять. Він зазначив, що міністр фінансів США Джанет Йеллен також виступає проти запровадження заходів ЄС щодо російської нафти, які призвели б до скорочення експорту цього ресурсу загалом.
Про блокування шостого пакету антиросійських санкцій ЄС стало відомо 18 травня. Двома днями раніше голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель пояснив, що проблемою, як і раніше, стали «розбіжності щодо ембарго на нафту».
6 травня угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан сказав, що введення ЄС ембарго на енергоресурси з РФ рівносильне атомній бомбі для економіки Угорщини. Країні, уточнив він, знадобиться щонайменше п’ять років, а також гроші для перебудови на інший порядок та реорганізацію заводів.
4 травня повідомлялося, що Євросоюзу не вдалося досягти угоди щодо введення ембарго на імпорт російської нафти. Уточнювалося, що Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія висловили стурбованість щодо запропонованих заходів.
Низка держав, у тому числі всі країни Євросоюзу, вводять нові санкції проти РФ у відповідь на агресію РФ.