У Європарламенті виступили проти санкцій США щодо «Північного потоку — 2»

У Європарламенті виступили проти санкцій США щодо «Північного потоку — 2»

Стан справ у сфері енергетики може погіршитися, якщо США введуть санкції через імпорт газу до Євросоюзу за «Північним потоком — 2». Свої аргументи щодо необхідності обговорити наслідки можливих санкцій депутат Європарламенту від Німеччини Дітмар Костер виклав у зверненні до Єврокомісії. Він пояснив: від можливих дій США постраждає життя пересічних громадян. Через зростання цін на енергоносії жителі країн ЄС, зокрема домогосподарств із низьким рівнем доходу, «суттєво та правомірно побоюються».

Незважаючи на зростання попиту, обсяг постачання газу до країн Євросоюзу з боку низки постачальників у першій половині 2021 року був нижчим, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас скраплений вуглеводневий газ із США, який донедавна називали «газом свободи», поставляється здебільшого на азіатський ринок. Там його можна продати дорожче.

“Дані досліджень показують, що за аналізований період імпорт газу збільшився тільки з Росії та Алжиру”, – додав Костер.

Європарламентар нагадав, що палата представників США 23 вересня схвалила нові положення щодо рестрикцій щодо імпорту газу до Євросоюзу з Росії після завершення будівництва газопроводу «Північний потік — 2».

«Очікується, що санкції набудуть чинності наприкінці року та викличуть нові проблеми із постачанням та зростання цін», — упевнений євродепутат.

4 листопада голова комітету з економіки та енергетики бундестагу Клаус Ернст заявив, що у Німеччині сумніваються у можливості отримувати паливо через СП-2 до кінця 2021 року. Федеральне мережеве агентство ФРН (BNetzA) має до початку січня 2022 року вирішити питання сертифікації проекту.

3 листопада у бесіді зі ЗМІ член комітету Європарламенту з міжнародних справ, німецький депутат від партії “Альтернатива для Німеччини” Максиміліан Кра заявив, що США ставляться до російського газопроводу як гегемон. Він зазначив, що Штати начебто побоюються за свій вплив.

23 жовтня лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Норберт Вальтер-Бор’янс привітав запуск СП-2. Він уточнив, що високий попит на природний газ у Європі демонструє його гостру потребу Берліну.

13 жовтня президент Росії Володимир Путін заявив, що Європа може остаточно втратити маршрут постачання газу через Україну, оскільки місцевий газопровід може луснути зі збільшенням транзиту. Він зазначив, що зношеність ГТС України наразі становить 80–85%. Так, щоби стабільно прокачувати газ, потрібно привести її в нормальний стан, сказав глава держави.

Того ж дня російський лідер назвав нісенітницею слова про те, що РФ будує газопровід не для економічної вигоди, а для того, щоб позбавити Київ транзиту газу. За його словами, введення в експлуатацію СП-2 дозволило б знизити напруженість на європейському енергоринку.

Поділитись