Європа зіткнулася з дефіцитом робочої сили

Європа зіткнулася з дефіцитом робочої сили

Країни Європи зіткнулися з дефіцитом кваліфікованої робочої сили. Брак фахівців у багатьох галузях загострюється закритими кордонами через коронавірус, пише Bloomberg. Рівень безробіття в країнах Європейського союзу (ЄС) становить понад семи відсотків. За прогнозами експертів, ситуація стабілізується і повернеться до допандемійного рівня не раніше 2023 року. Багато людей не можуть відправитися на заробітки за кордон через заборон, пов’язаних з COVID-19.

Вузи різко скоротили прийом іноземних студентів. Додаткові бар’єри накладає Brexit. Великобританія і ЄС наклали взаємні заборони на пересування робочої сили і визнання деяких кваліфікацій.

Проблеми з робочою силою стануть ще гострішими, коли ЄС запустить програму підтримки екологічної та цифровий галузей на 800 мільярдів євро. Для роботи в цих сферах будуть потрібні спеціалізовані кадри.

«Проблеми в Європі носять структурний характер. Особливо це помітно в технічних професіях, digital-сфері, направлених “зеленої” економіки. Там очікується великий попит на кваліфікованих робітників. Потрібно зрозуміти, як його покрити», – сказав економіст Кельнського інституту Аксель Плуеннеке.

Чистий міграція в Німеччину впала в 2020 році приблизно на третину. Норвегії не вистачає спеціалізованих працівників в сфері гостинності, країна втратила іноземних гідів через обмеження на в’їзд. Шведському виробнику акумуляторних батарей Northvolt AB потрібно три тисячі робочих для споруджуваного заводу в місті Шеллефтео. У звіті ЄС за грудень 2020 року зафіксовано дефіцит робочої сили в будівництві, проектуванні, розробці програмного забезпечення і в охороні здоров’я.

«Завдання компаній і країн – синхронізувати скорочення робочих місць зі створенням робочих місць. Відбуваються структурні зміни в мобільності, в споживанні, що вплине на робочі місця», – зазначив виконавчий директор швейцарського міжнародного кадрового агентства Adecco Group AG Ален Дехаз.
Деякі держави все ж зможуть отримати користь з кризи на ринку праці, вважають експерти. Польща, Румунія та Італія зможуть залишитися зі своїми висококваліфікованими кадрами, які зазвичай мігрують в інші країни Європи в пошуках роботи.

З проблемами на ринку праці зіткнулися майже всі країни Європи. Найскладніше обстановка складається в Іспанії та Італії з часткою безробітних в 16,1 і 10,2 відсотка відповідно. Майбутній сплеск безробіття підтверджують і експерти страхової компанії Euler Hermes. За прогнозами організації, зростання безробіття складе близько 38 відсотків в порівнянні з рівнем до пандемії.

Поділитись