Росія, один із найбільших у світі виробників нафти, зіткнулася з нестачею палива, необхідного для збирання врожаю в деяких частинах її південної житниці. Ситуація може стати ще гіршою найближчими місяцями.
Трейдери заявили, що ринок палива постраждав від поєднання різних факторів, включаючи технічне обслуговування нафтопереробних заводів, вузькі місця інфраструктури на залізницях та послаблення рубля, що стимулює експорт палива.
Про це пише Reuters.
В останні місяці Росія намагалася вирішити проблему нестачі дизельного палива та бензину, розглядаючи обмеження експорту як останню спробу запобігти серйозній паливній кризі, яка чутлива для Кремля напередодні президентських виборів у березні.
Рішення уряду скоротити субсидії нафтопереробним заводам, ймовірно, погіршить доступність палива найбільшого у світі експортера зерна.
Регіональні нафтобази південних регіонів Росії змушені були скоротити чи навіть призупинити продаж палива, а роздрібні АЗС змушені були обмежити обсяги реалізації палива споживачам.
«Бензин А-92 недоступний для роздрібного продажу в Краснодарському краї, Адигеї та Астрахані, бензину А-95 та дизпалива практично немає», – повідомив трейдер на півдні Росії.
Інший трейдер повідомив, що у всій Самарській області вже другий тиждень немає продажів дизеля на нафтобазах і на роздрібних ринках.
Віце-прем’єр Росії Олександр Новак заявив у середу, що дефіциту палива немає. Але він також сказав, що уряд працює над заходами щодо забезпечення стабільного постачання газу на внутрішній ринок, включаючи підвищення рівня обов’язкових продажів на біржах та обмеження кількості експортерів.
Минулого тижня у Міненерго заявили, що обсяг виробництва нафтопродуктів у Росії повністю задовольняє поточний попит на паливо з урахуванням перенаправлення частини експорту бензину та дизельного палива на внутрішній ринок, а також використання запасів.
Раніше цього місяця міністерство енергетики також рекомендувало нафтовим компаніям знайти способи стримати зростання оптових цін на пальне у сільськогосподарських регіонах.
У заяві йдеться, що деякі проблеми з постачанням виникли через високі затори на залізницях півдня Росії під час туристичного сезону.
У РЖД заявили, що ведуть переговори з виробниками нафти і готові вирішити питання, що виникли.
У коментарі Reuters також заявили, що постачання палива в південні регіони залізницями не залежать від збільшення пасажиропотоку.
«Всі заявки на перевезення палива на внутрішніх маршрутах мають пріоритет… і «майже 100% усієї продукції доставляється вчасно», – йдеться у повідомленні.