Електроніка для РФ дорожчає у декілька разів по дорозі з Китаю та Туреччини

Електроніка для РФ дорожчає у декілька разів по дорозі з Китаю та Туреччини

Китайські логістичні компанії з початку весни вдвічі підвищили ціни на контейнерні перевезення. Так, якщо в лютому доставити контейнер із Китаю морем коштувало $6 тис., то з літа — вже $11,5 тис. Аналогічна ситуація складається з поставками з Туреччини, кажуть виробники побутової техніки та електроніки.  Вони пояснюють ситуацію зниженням конкуренції на тлі відходу закордонних логістичних компаній та кратного зростання попиту на постачання цих країн. Ритейлери поки що не спостерігають зростання закупівельних цін, але визнають, що вартість логістики неминуче вплине на кінцеву ціну товарів.

Найбільші російські дистриб’ютори техніки розповіли, що ціни на послуги логістики електроніки та побутової техніки з Китаю до Росії зросли майже вдвічі порівняно з лютим, із $6 тис. до $11,5 тис.

Вартість доставки контейнерів з Китаю вперше серйозно зросла восени 2020 через обмеження, пов’язані з пандемією, тоді вартість за один контейнер трималася на рівні $10–12 тис., уточнює менеджер з логістики компанії diHouse (входить до групи «Ланіт») Дмитро Денисенко. За його словами, спад цін до $6–8 тис. стався у березні цього року через зростання курсу валют, але зберігся цей рівень лише до кінця червня.

Китай скоротив плани відправлення поїздів до Росії — попит збільшився, і ціни на контейнерні перевезення пішли вгору, пояснює пан Денисенко, додаючи, що ще складніша ситуація склалася з авіаперевезеннями: «Їхня вартість з кінця березня збільшилася втричі: прямих рейсів з Китаю мало, а компаній, які можуть доставляти вантажі, що містять літієві батареї взагалі одиниці».

До 2020 року довезти контейнер із Китаю морем до Росії коштувало в межах $3–4 тис., а з липня цього року тариф становить близько $11,5 тис. за контейнер, кажуть у дистриб’юторській компанії Merlion.

Глава російського представництва виробника побутової техніки Candy-Hoover Group (входить до китайської Haier group) Гліб Мішин уточнив, що в основному ціни піднімають компанії з Туреччини та Китаю, оскільки обсяг поставок із цих країн значно зріс. За його словами, після пандемії учасники ринку очікували зниження та стабілізації цін, але ті підскочили до рекордних позначок. «Через припинення діяльності в РФ низки логістичних компаній кількість провайдерів таких послуг значно скоротилася. Ті, хто залишився, піднімають ціни, можна сказати, що утворилася якась квазімонополія», — каже він.

Керівник напряму мультимодальних перевезень FM Logistic у Росії Дмитро Суховерша пояснює, що тарифи зросли у фактичних перевізників, тобто у авіаліній, морських ліній та залізничних операторів, унаслідок чого ціни підняли логісти, як іноземні, так і російські. “У російські порти Балтійського регіону обсяги доставки знизилися приблизно на 90%, в чорноморські порти призупинено більшість іноземних морських ліній, крім турецьких”, – говорить він.

Комерційний директор SOTA Logistic Кирило Латинський додає, що дія західних санкцій, заходів РФ у відповідь, а також небажання багатьох іноземних компаній співпрацювати з російським бізнесом призвела до істотного зниження конкуренції між закордонними перевізниками за ринок РФ.

Пан Латинський зазначає, що ставки на перевезення вантажів автомобільним транспортом із країн Європейського союзу — найбільшого торгового партнера Росії — після 24 лютого збільшились на 250–500% і більше.

Поділитись