Cisco через зупинку продажів знищила запчастини для РФ на 1,9 млрд. рублів

Cisco через зупинку продажів знищила запчастини для РФ на 1,9 млрд. рублів

Виробник мережного обладнання та програмних продуктів Cisco Systems у січні цього року «фізично знищив» свої матеріально-виробничі запаси в Росії на суму 1,86 млрд рублів через припинення продажів.

В основному це запчастини, проте знищення підлягає й інше майно, в тому числі саме IT-обладнання, йдеться у бухгалтерській звітності однієї з юросіб Cisco у РФ – Cisco Systems.

Рішення про утилізацію ухвалили ще в серпні 2022 року через, крім припинення продажів, призупинення дії ліцензій та послуг Cisco у Росії, а також через неможливість реекспорту. Згодом утилізації піддадуть IT-обладнання та демо-зразки.

«[Матеріально-виробничі] запаси були фізично знищені в січні 2023 року, у зв’язку з чим станом на 31 грудня 2022 року було нараховано резерв під зниження вартості в повній сумі вартості запасів – 1,864 млрд. рублів», – вказується в документах.

Такий резерв під знецінення запасів не створювався ні наприкінці 2021-го, ні 2020-го років.

Під матеріально-виробничими запасами розуміються в основному експлуатаційні запчастини для обладнання, що купуються за договором з нідерландською структурою – Cisco Systems International B.V. Крім того, вже знищили кошти російського підрозділу на 1 млн рублів, що включають транспортні засоби, офісні меблі та техніку, а також демонстраційне обладнання.

Як уточнюється у бухгалтерській звітності, Cisco Systems за липень – серпень 2022 року розірвала більшість трудових договорів зі своїми співробітниками за згодою сторін. Загальна сума виплат працівникам, а також сплат обов’язкових внесків до позабюджетних фондів склала близько 190,6 млн рублів, випливає з матеріалів. Чисельність персоналу компанії наприкінці 2022 року становила п’ять осіб проти 60 на кінець 2021 року.

Cisco Systems у Росії раніше займалася обслуговуванням обладнання. У той же час у Cisco є і друга юрособа в РФ – «Сіско солюшенз», через яку здійснювалася дистрибуція обладнання – електронного та телекомунікаційного. Даних про долю майна цієї організації немає.

Заснована в 1984 році, Cisco спеціалізується на мережевих технологіях, на магістральній маршрутизації, віртуалізації ЦОДів, на хмарних обчисленнях. У березні 2022 року головна компанія Cisco Systems Inc. ухвалила рішення про зупинення всіх продажів у Росії, а в червні того ж року – про закриття бізнесу та про звільнення з російського ринку.

Поділитись