Італійська актриса Клаудіа Кардинале розповіла про свою дружбу з Жан-Полем Бельмондо

Італійська актриса Клаудіа Кардинале розповіла про свою дружбу з Жан-Полем Бельмондо

Італійська актриса Клаудіа Кардинале, що знялася з Жан-Полем Бельмондо в чотирьох картинах, заявила, що глибоко сумує за “колегами, але перш за все одним”.

“Для мене і для багатьох інших він залишиться втіленням життєвої сили, руху, посмішки, радості життя”, – сказала вона в інтерв’ю італійській газеті il Messaggero.

Кардинале розповіла, що зберегла з Бельмондо дружні стосунки, які “не подряпало час”. “Ми зідзвонювалися, іноді бачилися, розділяючи задоволення згадувати хороші час і трохи посміятися”, – додала 83-річна кінодіва.

За її словами, на зйомках їх першого спільного фільму “Ла Вьячча” 1961 року ним, молодим акторам, довелося зберігати серйозність і уважно слухати режисера Мауро Болоньіні.

“Але в перервах ми зривалися і знову ставали дітьми. Одного разу в готелі Жан-Поль попросив мене відволікти господаря, поки він бавився, трощачи меблі, іншим разом, на гала-вечері ми сховалися під столом і кидалися хлібним крихтами в гостей”, – розповіла Кардинале.

Вона зазначила, що запам’ятає Бельмондо як великого актора, справжнього друга і символу кінематографа, якого більше немає, епохи, що пішла назавжди. “Наше середовище втратила безпосередність і радість, все стало більш агресивним і жорстоким. І я без мого улюбленого товариша по іграх зараз відчуваю себе жахливо самотньою”, – сказала актриса.

Бельмондо помер 6 вересня на 89-му році життя. Актор знявся в десятках фільмів, серед яких “Професіонал”, “На останньому диханні”, “Чудовий” та інших.

Артист народився 9 квітня 1933 року в Неї-сюр-Сен у родині паризького скульптора Поля Бельмондо і художниці Сари Рейно-Рішар. Поступив у Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва. Грав в картинах Жана-Люка Годара, Франсуа Трюффо, Алена Рене, Жерара Урі, Жоржа Лотнера. Двічі був номінований на премію BAFTA як кращий іноземний актор. У 1989 році він був удостоєний премії “Сезар” за роль у фільмі “Улюбленець долі”. Бельмондо був нагороджений Почесною Золотою пальмовою гілкою Каннського кінофестивалю (2011) і премією “Золотий лев” за внесок у світовий кінематограф (2016).

Поділитись