Гроші авторів США, Британії та Франції арештовують з можливістю обернення в дохід держави

Гроші авторів США, Британії та Франції арештовують з можливістю обернення в дохід держави

Український шоу-бізнес неабияк штормить від подій у Печерському районному суді Києва, де відома своїми симпатіями до екс-беркутівців суддя Світлана Волкова наклала арешт на рахунки 3-х найбільших українських авторських організацій, які мали виплатити гроші авторам США, Великобританії, Франції та інших європейських країн, а також всесвітньовідомим корпораціям SONY  Music, Warner Music Ukraine, Universal Music. Не кажучи вже про авторів національних.

 Йдеться про 80% усіх зібраних у країні минулого року роялті. Причому рішенням судді заарештовані ці 64 млн. грн. хитро – з можливістю обернення їх у дохід держави України. Подібного прецеденту не траплялося ніколи за всі роки незалежності.               Приводом для того стала кримінальна справа, яку було порушено прокурором Печерської районної прокуратури Марина Матюшенко, що опитала 4-х представників організації-конкурента з Українського агентства з авторських та суміжних прав (ГО УААСП) й хвацько оформила на їх свідченнях  теорію змови про «компанії-прокладки», які, мовляв, систематично крадуть авторські гроші.

Всім у шоу-індустрії зрозуміло, що Печерська райпрокуратура відверто та по-дитячому лоббіює корпоративний конфлікт українських організацій колективного управління на боці саме тієї ОКУ, звідки якраз і пропадають регулярно авторські мільйони – це підтверджує будь-який із річних звітів ГО УААСП.

Примітно, що слона у вигляді авторських мільйонів, що регулярно «розчиняються» в УААСПі, слідчі Печерської прокуратури чомусь не помітили. Хоча й тісно спілкувалися з генеральним директором УААСПy Валерієм Харчишиним («Друга ріка»), віце-президентом Тарасом Тополем та Сергієм Вусіком (група «Антитіла»).

Але головна вишенька на тортику – в іншому. В очевидному для українського шоу-бізнесу російському сліду в цій історії. 

Головним ініціатором цієї кримінальної справи став колишній прокурор, екс-директор з розвитку УААСПу та багаторічний головний представник авторських інтересів російського шоу-бізнесу в Україні, директор УМІГу Сергій Рижий, який під брендом «РОЗУМ» зараз активно просуває на нашому ринку російський стрімінговий музичний сервіс «Фонмікс». І якому дуже вигідно «утопити» українських конкурентів та насолити американцям і україно-американським відносинам напередодні можливого російського військового вторгнення, що із суддею С. Волковою та прокурором М. Матюшенко в нього вочевидь дуже непогано виходить.

Олександр Ягольник, композитор

Поділитись