Зміна клімату призвела до появи різних видів динозаврів

Сильна зміна клімату на Землі в Карні (Карнійський ярус), що відбулася понад 230 млн. років тому зробило планету більш спекотною і вологою.

На думку аргентинських вчених з Інституту Архентіно де Нівологія, такий клімат сприяв появі нових видів динозаврів. Ця зміна клімату отримала в науці назву Карнійська дощова подія. В цей час сухий клімат середнього тріасу змінився на тропічний вологий. Вважається, що ці зміни були викликані виверженнями вулканів в горах Врангеля на Алясці.

У своєму дослідженні вчені стверджують, що саме ця зміна призвело до сильної диверсифікації видів динозаврів. Всього за кілька мільйонів років вони еволюціонували, і з’явилися види, які сильно відрізнялися один від одного. Також дослідники висунули теорію, що такі зміни відбувалися не тільки в Північній півкулі, а й в Південному — тобто мова йде про глобальну зміну клімату. На їхню думку, цю теорію підтверджують проаналізовані ними копалини породи, взяті з різних частин Південної Америки і особливо з Аргентини.

Наприклад, дослідники вивчили породи з Карно формації Лос Растрос, розташованої на північному заході Аргентини. Аналіз вулканічного попелу, який знайшли в озерних відкладеннях, говорить про існування в цій місцевості зони з жарким і вологим кліматом.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...