Визначено «улюблений» клімат для  COVID-19

Визначено «улюблений» клімат для  COVID-19

Новий коронавірус (SARS-CoV-2) веде себе як «сезонний» вірус, який поширюється швидше при низьких температурах і сухому кліматі.

Про це повідомляє міжнародна група дослідників, що опублікувала роботу на порталі JAMA Network Open. Вчені вивчили кліматичні дані з 50 міст світу. В одних вірус був «значно поширений в популяції», в інших практично був відсутній.

Вісім міст із значним поширенням COVID-19 – Ухань, Токіо Тегу, Кум, Мілан, Париж, Сіетл, Мадрид – порівняли з 42 містами, де не було підтверджених випадків або спостерігався низький рівень поширення.

Автори виявили, що всі вісім міст розташовувалися між 30 і 50 градусами північної широти. Це приблизно відповідає південним і північним кордонам США (континентальним). За словами дослідників, в цих містах «були однакові погодні умови»: від 5 до 10 градусів за Цельсієм з відносною вологістю 44-84%.

«Ми вважаємо, що вірусу SARS-CoV-2 важче поширюватися в умовах з більш високою температурою і вологістю», – заявив співавтор дослідження, доктор Мохаммад Саджаді, доцент Інституту вірусології людини (штат Меріленд).

Поділитись