У США оприлюднили попередні результати випробування вакцини від COVID-19

У США оприлюднили попередні результати випробування вакцини від COVID-19

Американська біотехнологічна компанія Moderna оприлюднила попередні результати випробування вакцини від COVID-19. Тестування на мишах показало, що препарат не підвищує ризик важкого перебігу хвороби, про що вчені турбувалися раніше.

Нові результати випробувань публікує портал bioRxiv.

Вчені з Массачусетса вводили мишам препарат по одному-два рази, а також малі дози, яких достатньо, щоб викликати захисну імунну відповідь. Після цього тварин заражали коронавірусом. Експерименти показали, що для захисту від нового вірусу достатньо однієї дози препарату. Однак це не означає, що на людський організм вакцина матиме аналогічний вплив, як відзначається в дослідженні. Випробування препарату на людях заплановано в липні. В експерименті візьмуть участь 30 тисяч осіб.

Вчені побоювалися, що вакцина може погіршити перебіг хвороби за аналогією з вакциною від вірусу SARS – близького родича COVID-19. Тоді з’ясувалося, що вакцина підвищує ризик важкого перебігу хвороби, особливо у людей зі слабким імунітетом.

Moderna почала тестування вакцини ще в березні, а в травні відзвітувала про успішне випробування на людях. Це не єдина організація в США, яка відчуває препарат від нового коронавируса. Клінічними випробуваннями також займається компанія Novavax, яку спонсорує мільярдер і філантроп Білл Гейтс.

Поділитись