США розсекретили підготовку СРСР до ядерної війни

У листопаді 1983 року СРСР розмістив в НДР близько ста літаків, завантажених ядерною зброєю, готових до «негайного використання», пише The Drive, посилаючись на розсекречені матеріали Держдепартаменту США.

Американське видання зазначає, що подібна підготовка Москви до війни виявилася наслідком «дуже серйозного нерозуміння», викликаного заходами НАТО, проведеними в рамках командних навчань Able Archer 83, «в ході яких була перевірена здатність сил альянсу по всій Європі і за її межами вести ядерні війни в дуже реалістичній манері».

За планом навчань Able Archer 83, ядерного конфлікту передувало застосування «віртуальним противником» хімічної зброї.

Згідно з опублікованими матеріалами, ввечері 2 листопада 1983 року 16-а повітряна Червонопрапорна армія, що дислокувалася в НДР, перевела свої літаки в стан підвищеної боєготовності. Згідно з опублікованими матеріалами, екіпажі літаків, оснащених ядерною зброєю, були проінструктовані «знищувати цілі противника на першій лінії».

У січні видання Over Defense, використовуючи дані американської організації Center for Naval Analyses (CNA), опублікувало сценарій превентивного удару НАТО по Калінінградській області, який передбачає ліквідацію чотирьох основних цілей в даному регіоні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...