SpaceX обігнала Росію за кількістю пусків ракет

За кількістю проведених у першій половині 2020 року пусків американська компанія SpaceХ обігнала Росію, Європу і Японію, повідомляє Ars Technica.


Видання зазначає, що пуск ракети Falcon 9, яка вивела на навколоземну орбіту 3,7-тонний супутник глобальної навігаційної системи Global Positioning System третього покоління, став для американської компанії 11-м в поточному році. Стільки ж стартів, як пише Ars Technica, в 2020 року встигли провести Росія, Європа і Японія разом узяті.

За кількістю проведених у першій половині поточного року пусків SpaceХ обігнала лише Китай, який виконав 15 стартів, два з яких були невдалими. Ars Technica допускає, що в 2020 році американська компанія поб’є власний рекорд за кількістю пусків.

У червні ЗМІ з посиланням на фінансовий звіт Центру Хрунічева (входить в «Роскосмос») за 2019 рік повідомило, що виробництво однієї ракети «Ангара-А5» обійдеться в сім мільярдів рублів, що в три рази вище, ніж вартість носія «Протон- М».

У травні відбувся перший пуск космічного корабля SpaceХ Crew Dragon з екіпажем до Міжнародної космічної станції, який став перший пілотованим, проведеним НАСА, починаючи з липня 2011 року.

У квітні цього року Ars Technica звернуло увагу на те, що ракета Falcon 9, яка використовує двигуни сімейства Merlin, вперше за кількістю пусків за весь час обійшла носій Atlas V, який одержує російський силовий агрегат РД-180, неодноразово званий одним з найбільш надійних і ефективних в світі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...