Леонід Брежнєв пропонував Японії три варіанти щодо Курильських островів

СРСР перед зустріччю генсека ЦК КПРС Леоніда Брежнєва з прем’єр-міністром Японії Какуєю Танакою в жовтні 1973 року вивчав три варіанти вирішення проблеми мирного договору.

Про це повідомив телеканал NHK з посиланням на документи, що зберігаються в Державному архіві Росії.

Відзначається, що мова нібито йшла про передачу острова Шикотан і деяких прилеглих дрібних незаселених островів Малої Курильської гряди. Відповідний документ називається «Проблеми радянсько-японських відносин», він складається з 26 сторінок, на яких представлений план ймовірних заяв Брежнєва на переговорах.

У документі йдеться про можливість передачі японській стороні Шикотану і прилеглих дрібних островів Малої Курильської гряди, які в Японії називають Хабомаї. При цьому підкреслюється, що СРСР розраховує на укладення мирного договору, який допоміг би вирішити питання безпеки і сприятиме зміцненню економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

У разі незгоди Токіо з першим пунктом і висловлювання їй подальших претензій на Ітуруп і Кунашир СРСР розглядав можливість надання японським рибалкам права ведення промислу в декількох районах біля цих островів за певну плату.

Раніше голова Російського військово-історичного товариства Володимир Мединський розкритикував позицію Токіо в плані радянсько-японського акта про нейтралітет 1941 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...