Губернатор Нью-Йорка подав у відставку на тлі розслідування про сексуальні домагання

Губернатор Нью-Йорка демократ Ендрю Куомо подав у відставку на тлі розслідування про сексуальні домагання.

Політик не визнав факти неналежної поведінки і до останнього відмовлявся залишати пост. Скандал із звинуваченнями губернатора Нью-Йорка Ендрю Куомо в сексуальних домаганнях розгорівся в березні цього року, коли п’ять жінок з числа держслужбовців штату виступили зі звинуваченнями на адресу губернатора в неналежній поведінці — дотиках, коментарях і створенні нездорової робочої обстановки.

Генпрокурора Нью-Йорка почала розслідування — як і контрольована демократами законодавча асамблея штату. Президент Джо Байден тоді заявив, що якщо звинувачення підтвердяться, то Куомо повинен піти у відставку, кілька демократів закликали Ендрю Куомо піти ще тоді, в березні. Але губернатор всі звинувачення заперечував і йти відмовився, заявивши, що не піддасться культурі скасування. Однак розслідування, результати якого Генпрокуратура штату Летіша Джеймс опублікувала тиждень тому, звинувачення підтвердили — і виявили нових жертв, всього 11 жінок з числа держслужбовців штату.

Піти у відставку Куомо вже закликав Джо Байден, а й тоді губернатор відмовився, а його адвокат люто захищала клієнта в медіа аж до вчорашнього дня. Паралельно з цим демократи Законодавчої асамблеї штату майже завершили розслідування і готувалися винести губернатору імпічмент, для чого у них вже було необхідної більшості голосів. За останніми опитуваннями, 70% жителів Нью-Йорка вважали, що Куомо повинен піти, в тому числі 57% демократів.

Ендрю Куомо тричі обирався губернатором і керував Нью-Йорком з 2011 року. Рішення про його відставку вступає в силу через два тижні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...