Дослідження: цитадель Мачу-Пікчу може бути старше, ніж передбачалося

Нове наукове відкриття про Мачу-Пікчу поставило під сумнів надійність колоніальних записів для сучасних західних істориків, які намагаються скласти уявлення про людей інків, які побудували це місце.

Більше 75 років багато істориків і вчені вважали, що знамените місце в Перу було побудовано через деякий час після 1438 року нашої ери. Це було засноване в першу чергу на іспанських звітах XVI століття про завоювання регіону. Однак вдосконалені методи радіовуглецевого датування останків показали, що вони можуть бути старше на два десятиліття.

«Результати показують, що обговорення розвитку імперії інків, засноване в першу чергу на колоніальних записах, вимагає перегляду», — сказав провідний автор дослідження професор Річард Бургер з Єльського університету.

«Сучасні радіовуглецеві методи забезпечують кращу основу для розуміння хронології інків, ніж суперечливі історичні записи».

Це історичне місце є одним з найвідоміших в світі, проте його минуле і люди, які його використовували, залишаються одними з найбільш загадкових для західних істориків.

Давня цитадель зазвичай приваблювала більше мільйона відвідувачів щороку. Проте, розвиток розуміння його детальної історії було утруднено через величезні культурних відмінностей, таких як відсутність сучасних історичних записів, вписаних в спосіб, який був би пізнаваний європейцями.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...