Boeing виплатить $ 2,5 млрд у справі про катастрофи літаків 737 MAX

Корпорація Boeing погодилася виплатити понад $ 2,5 млрд за зняття звинувачень про введення в оману американського авіарегулятора, шахрайстві, а також в рамках компенсацій близьким загиблих в двох катастрофах літака 737 MAX.

Про це повідомив Мін’юст США.

«Boeing звинувачується в змові з літака 737 Max і погоджується виплатити більше 2,5 мільярдів доларів. Компанія уклала угоду з Міністерством юстиції про порушення кримінальної справи, пов’язаної зі змовою з метою введення в оману Федерального управління цивільної авіації в зв’язку з оцінкою літака Boeing 737 MAX», — йдеться в повідомленні. У відомстві пояснили, що невірні відомості були передані авіарегулятору щодо системи корекції маневрування MCAS, яка і привела до авіакатастроф.

З призначеної до сплати суми $ 243,6 млн становлять судові штрафи, $ 1,77 млрд — компенсаційні виплати клієнтам і $ 500 млн — фінансування створення фонду підтримки родичів і спадкоємців 346 жертв двох авіакатастроф Boeing 737 MAX.

Комерційна експлуатація літаків Boeing 737 MAX почалася в жовтні 2017 р Рік по тому літак індонезійської авіакомпанії Lion Air впав в море незабаром після зльоту, загинули 189 осіб. У березні 2019 р розбився 737 MAX авіакомпанії Ethiopian Airlines, загинули 157 осіб. Після цього польоти Boeing 737 MAX були зупинені по всьому світу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...