Бенедикт XVI вперше відкрито посперечався з Папою Римським Франциском

Бенедикт XVI вперше відкрито посперечався з Папою Римським Франциском

Колишній Папа Римський Бенедикт XVI публічно висловився проти перегляду практики целібату – обітниці безшлюбності, який за традицією беруть на себе католицькі священики.

Полегшення цієї практики в окремих випадках раніше допускав нинішній понтифік Франциск. Це перша спроба Бенедикта, який покинув папський престол в 2013 році, відкрито втрутитися в політику Ватикану.

На думку експертів, вона ставить під сумнів саму модель, при якій пішов на спокій папа та зберігає формальний статус понтифіка, не виконуючи пов’язаних з цим обов’язків. Раніше Бенедикт вже висловлював різко консервативні погляди на сучасне суспільне і церковне життя.

Висловлювання проти скасування целібату містяться у фрагментах книги «З глибин наших сердець», опублікованих французьким виданням Le Figaro 12 січня. На 15 січня призначена презентація книги, написаної Бенедиктом XVI в співавторстві з гвінейських кардиналом Робером Сара, який у Ватикані відповідає за питання богослужіння – журнал Time називає його «тихим критиком» папи Франциска.

“Служіння Ісуса Христа спонукає нас вступити в життя, яке робить нас єдиними з Ним і змушує відмовитися від усього, що належить тільки нам, – пише Бенедикт XVI. – Для священнослужителів це підстава необхідності целібату, а також літургійної молитви, роздуми про Слово Боже і відмови від матеріальних благ”. На думку колишнього понтифіка, і шлюб, і служіння Богу вимагають від людини повної посвяти себе, а тому вони несумісні. «Я просто не можу мовчати», – пише Бенедикт.

Він не звертається до свого наступника безпосередньо, зате це робить його співавтор. «Я смиренно прошу папу Франциска накласти вето на будь-яке послаблення целібату серед священиків, нехай навіть обмежене тим чи іншим регіоном», – пише він.

У висновку, написаному спільно, відзначається, що криза католицького священства, «пораненого такою кількістю  скандалів», ще більше посилюється «постійною постановкою під питання сакральності безшлюбності».

Поділитись