В Італії сформований уряд національної єдності на чолі з Маріо Драгі

Колишній голова Європейського центрального банку Маріо Драгі офіційно погодився стати Прем’єр-міністром Італії. Після зустрічі з президентом республіки Серджо Маттарелла Драгі оголосив список членів майбутнього кабінету, що складається з представників усього політичного спектру країни.

Приходу на посаду прем’єр-міністра Маріо Драгі передував вибух в Італії 13 січня політичної кризи, коли про відставку заявили два міністри, які представляють партію «Італія Віва», очолювану колишнім прем’єром Маттео Ренці. Однією з причин стала незгода Ренці з політикою глави уряду Джузеппе Конте, зокрема з питання розподілу коштів, які Євросоюз виділив на відновлення італійської економіки, яка постраждала від наслідків пандемії коронавірусу. Уряд Джузеппе Конте втратив більшість в сенаті Італії, і 26 січня Конте подав у відставку з поста прем’єра.

Пост міністра економіки в новому уряді займе гендиректор Центрального банку Італії Даніеле Франко, який не представляє жодну з партій. На чолі італійського МЗС залишається Луїджі ді Майо з «Руху п’яти зірок». Зберіг свою посаду і міністр охорони здоров’я Роберто Сперанца, представник лівої партії «Вільні та рівні».

Як звертає увагу CNN, багато в Італії будуть розчаровані відсутністю жінок в новому уряді: з 23 імен тільки вісім портфелів дісталася представницям прекрасної статі.

Однією з жінок-міністрів стала нова глава Мін’юсту Марта Картабія, яка до вересня 2020 року очолювала Конституційний суд Італії. Міністерством охорони навколишнього середовища, відповідно до плану нового прем’єра, буде керувати фізик Роберто Чінголані.

Напередодні одна з найбільших італійських партій, популістський «Рух п’яти зірок», погодилася приєднатися до нової коаліції, тим самим звільнивши шлях до створення уряду національної єдності на чолі з Маріо Драгі.

Три міністерські посади дісталося партії Сільвіо Берлусконі. Ще три — «Лізі», правої партії, очолюваної Маттео Сальвіні, який в минулому енергійно заявляв про себе, виступаючи проти іммігрантів і проти Європи.

У телеінтерв’ю Сальвини пояснив свою участь в уряді Драгі. «Італійці просять мене вирішувати проблеми, навіть якщо це означає працювати разом з людьми, з якими я не ладнав», — сказав він.

Сам Драгі не належить ні до однієї політичної партії. Колишній глава Європейського центрального банку, він отримав прізвисько «Супер Маріо» за порятунок євро під час кризи суверенного боргу Європи і, ймовірно, буде тісно співпрацювати з Франко, своїм міністром фінансів, щоб підготувати план реформ для Італії, який дозволить йому отримати 209 мільярдів євро з європейського відновлення.

На наступний тиждень в італійському парламенті і сенаті заплановано голосування про довіру новому уряду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...