В Європі почалася масова вакцинація від COVID-19

В Європі почалася масова вакцинація від COVID-19

Вакцинація проти коронавируса першої схваленої вакциною від Pfizer / BioNTech починається в країнах Європи цієї неділі на тлі посилених раніше обмежень через погіршення епідеміологічної ситуації.


Єврокомісія розраховувала, що вакцинація може розпочатися 27-29 грудня. При цьому рішення про дату початку цього процесу беруть самі країни союзу. Повідомлялося, що багато держав планували почати робити щеплення вже цієї неділі. Серед них Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Греції, Австрія, Естонія, Литва, Польща, Болгарія. А в Ірландії, наприклад, початок вакцинації намічено на 30 грудня, в Бельгії – на 28 грудня.

Країни ЄС не могли почати вакцинацію до схвалень препарату на рівні Євросоюзу. Єврокомісія в понеділок допустила на ринок ЄС, слідом за позитивною оцінкою Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), першу вакцину – від Pfizer / BioNTech.

Експерти з EMA тоді повідомили, що серед відзначених небажаних наслідків використання вакцини були, наприклад, біль в області її введення, втома, головний біль, температура. Зазвичай ці симптоми були легкими і тривали близько дня. Однак важливо зберігати ретельне спостереження за використанням препарату і в разі появи нових побічних ефектів мати можливість оперативно відстежити їх і вжити заходів, зазначили тоді в EMA.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен повідомляла, що цей препарат буде доступний всім державам Євросоюзу одночасно і на єдиних умовах. Договір з Pfizer / BioNTech припускав придбання 200 мільйонів доз в ЄС з опцією на поставки ще 100 мільйонів. Всього населення 27 держав союзу налічує близько 450 мільйонів чоловік. Загальна кількість доз вакцини буде обмежено на початкових етапах і до тих пір, поки їх виробництво не буде збільшено, писала ЄК.

Препарат повинен був поступово розподілятися по державах союзу. Глава ЄК розповіла в суботу, що перші партії були доставлені в усі країни ЄС. ЄК раніше запропонувала приклади пріоритетних груп людей для старту щеплень. Більшість країн ЄС, за інформацією Єврокомісії, намітили такі групи.

Нерідко зазначалося, що вакцинація буде розпочато з медпрацівників і людей старшого віку. Наприклад, в Іспанії першими отримають вакцину постояльці будинків престарілих та медичні працівники. В Австрії найпершими прищеплять п’ять добровольців старше 80 років і далі продовжать вакцинувати людей похилого з акцентом на постояльців будинків престарілих, а також співробітників сфери охорони здоров’я.

Переважна більшість держав-членів союзу хотіли пропонувати вакцинацію безкоштовно, повідомляла ЄК.
Структури ЄС схвалили вакцину Pfizer / BioNTech в прискореному темпі, проте з умовою продовження збору і аналізу інформації щодо її застосування.

Єврокомісія в своїх матеріалах раніше відзначала, що пандемія коронавируса в Європі може бути взята під контроль до кінця 2021 року, але це буде залежати, в тому числі, від темпів вакцинації. При цьому у влади ЄС поки недостатньо даних, щоб зрозуміти, чи може щеплена людина поширювати вірус. Поки що навіть вакциновані люди повинні будуть носити маски, уникати скупчення людей в приміщенні, дотримуватися соціальну дистанцію, відзначала ЄК.

Європейська влада можуть у найближчі час схвалити нові вакцини від коронавируса, якщо вони виявляться безпечними і ефективними, говорила фон дер Ляйен. При цьому на даний момент в Європейському медичному агентстві є лише одна заявка по вакцині проти COVID – від Moderna. Очікується, що рішення по ній буде прийнято на початку січня.

Поділитись