У США планують вражати військові цілі поєднанням безпілотників і пілотованої авіації

У США створюють недорогі безпілотні літальні апарати, які зможуть виконувати широкий спектр завдань у протидії ВПС силам противника і знизять залежність від уразливих аеродромів, оскільки не вимагатимуть злітно-посадкових смуг.

Деякі експерти навіть стверджують, що такі БЛА зможуть замінити собою значну кількість перспективних винищувачів.

ВПС США не так давно оголосили про укладення контрактів на розробку штучного інтелекту і пов’язаних з ним технологій для нового типу літаків, які, як припускають розробники, стануть недорогими безпілотними літальними апаратами і зможуть об’єднуватися з іншими пілотованими і безпілотними літаками для протидії військово повітряним силам гіпотетичних супротивників.

Крім того, автори проекту стверджують, що такі апарати зможуть вести радіоелектронну боротьбу і діяти в якості датчиків і платформ зв’язку та вражати цілі високоточною зброєю.
Такий спектр завдань уможливлює їх бойове застосування в умовах підвищеної небезпеки, де ризик бути збитим занадто великий для пілотованих літаків.

Вартість даних БЛА буде варіюватися від $ 2 до $ 20 млн. Розробка подібних апаратів призводить деяких американських експертів в області оборони до думки, що дані БЛА зможуть в кінцевому підсумку замінити значну кількість перспективних бойових літаків, наприклад, винищувачів F-35A, стратегічних бомбардувальників B-21 і інших літаків-невидимок.
Однак, як вважають оглядачі Breaking Defense, це не зовсім так.

Військово-повітряні сили США і в майбутньому, як зазначають аналітики, потребуватимуть поєднанні безпілотних літальних апаратів наступного покоління і у великій кількості літаків 5-го покоління, які можуть об’єднуватися для досягнення вирішальних результатів в боях.

Проте покупка значної кількості недорогих безпілотних літальних апаратів допоможе ВПС США збільшити бойовий склад свого парку бойових літаків, який знаходиться в даний час на рекордно низькому рівні, вважають оглядачі Breaking Defense.
Ударні безпілотні літальні апарати, такі як XQ-58 Valkyrie, матимуть радіус бойового застосування більш 5,5 тис. Км і нести корисне навантаження у вигляді зброї (або інших систем для виконання поставлених завдань), які важать до 550 кг.

Планується, що «Валькірії», кожна з яких здатна нести дві планують бомби, будуть перебувати в авангарді атакуючих порядків пілотованої авіації і приймати на себе перший удар сил і засобів протиповітряної оборони противника. Основною метою цих БЛА будуть РЛС радіотехнічних військ, стартові позиції зенітних ракетних систем, командні пункти частин і з’єднань ППО.
Належним чином оснащені (в тому числі придатні для нанесення ударів) БЛА зможуть виявляти і захоплювати на супровід об’єкти ворога. Вони, крім цього, будуть надавати необхідну інформацію пілотованої ударної авіації. Нарешті, БЛА зможуть ставити організовані перешкоди радіотехнічних засобів противника, діяти в якості приманок і виконувати інші завдання самостійно або в зв’язці з пілотованими літаками для підвищення живучості та бойових можливостей військово-повітряних сил, повідомляє Breaking Defense.

Запуск подібних літальних апаратів зможе здійснюватися за допомогою контейнерної (рейкової) системи. Після виконання бойового завдання БЛА зможуть приземлятися за допомогою парашута (або їх будуть захоплювати носії прямо в повітрі).

Підготовка їх до повторного бойового вильоту і подальше застосування буде відбуватися без використання злітно-посадкової смуги. Таким чином, подібні БЛА зменшать залежність ВПС США від використання вразливих аеродромів для здійснення бойових вильотів.

І це — критично важлива нова можливість, вважають аналітики, оскільки китайські або російські ракетні удари по недостатньо захищеним американським авіабазі на театрі військових дій можуть серйозно знизити бойовe напруe (кількість літако-вильотів на добу) військово-повітряних сил США.

Відносно низька вартість подібних БЛА, великий радіус бойового застосування, можливість їх використання з відносно невеликих злітно-посадкових смуг, надає ВВС США вельми цінні додаткові можливості, але аж ніяк не замінює літаки 5-го покоління, підкреслює Breaking Defense.

Багато в чому закупівля відповідних БЛА допоможе ВGС США створити поєднання різноманітних можливостей, яке забезпечить певну цінність для операцій у всьому можливому діапазоні конфліктів. Як пілотованих бойових машин, придатних для формування подібних з’єднань, в першу чергу називаються F-35 і B-21.

Поделитесь в соц сетях!

Загрузка...