У Києві відреагували на розмову “нормандської четвірки” без Зеленського

У Києві відреагували на розмову “нормандської четвірки” без Зеленського

Прес-секретар президента України Юлія Мендель оголосила, що влада як і раніше веде переговори з усіма країнами “нормандського формату” (Німеччина, Росія, Україна, Франція) на різних рівнях.


У минулий вівторок відбулися переговори президента Росії Володимира Путіна з федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель і французьким лідером Еммануелем Макрона. Вони велися в форматі відеоконференції. Зеленського до розмови не залучали. Серед іншого також піднімалася тема Донбасу.

В Україні чітко слідують позиції, що ніякі рішення без неї не можуть прийматися, уточнила прес-секретар українського президента.

“Лідери інших країн можуть згадувати і висловлювати свої позиції щодо ситуації в тому чи іншому регіоні або в тій чи іншій країні. Офіс президента вважає, що було б дивно, якби війна на Донбасі випала з міжнародного порядку денного, тим більше в переговорах, де бере участь російська сторона. Тим не менш, Україна продовжує переговори з усіма країнами “нормандського формату” на різних рівнях, і ніякі рішення без участі України щодо України не можуть і не будуть прийматися”, – зазначила Мендель в коментарі “Українській правді”.

Вона переконана, що Київ продовжить використовувати всі можливості і майданчики для просування до миру на сході держави.

До цього Зеленський повідомив, що через обстріли в Донбасі готовий, як можна швидше провести переговори з усіма лідерами “нормандської четвірки”.

У Донбасі з 27 липня 2020 року набрали чинності додаткові заходи щодо забезпечення перемир’я, які передбачають повну заборону на ведення вогню, розміщення озброєння в населених пунктах і поблизу них, наступальних і диверсійно-розвідувальних дій. Також заборонено інженерне обладнання позицій і використання безпілотників поблизу лінії зіткнення.
Зустріч лідерів країн-учасниць “нормандського формату” (Німеччина, РФ, Україна, Франція) пройшли в Парижі 9 грудня 2019 року. На першому за три роки саміті країн “нормандської четвірки”, який пройшов в Парижі 9 грудня 2019 року, сторони прийняли спільне комюніке і домовилися зустрітися через чотири місяці в Берліні, щоб продовжити роботу з врегулювання ситуації в Донбасі.

У комюніке підкреслюється, що Мінські угоди залишаються базисом для роботи в нормандському форматі, передбачено розведення сил до кінця березня 2020 року в трьох нових точках в Донбасі. Лідери також закликали забезпечити до кінця року режим припинення вогню в Донбасі.

Війна на сході України триває з 2014 року. За даними ООН, в ході зіткнень загинули понад 13 тисяч осіб.

Поділитись