Збройні сили України мають намір наростити військову присутність на Донбасі

Збройні сили України мають намір наростити військову присутність на Донбасі

Міноборони України вирішило наростити число військових угруповань на території підконтрольної частини Донецької і Луганської областей, а також на кримському напрямку для “припинення провокаційних дій і реагування на загрози”.

Про це заявив у вівторок головнокомандувач ЗС України Руслан Хомчак, який виступив з доповіддю у Верховній Раді про ситуацію в Донбасі.

“З метою своєчасного і адекватного реагування <…> ЗС України <…> передбачені заходи щодо підтримки готовності до виконання завдань за призначенням певного комплекту військ і резервів для припинення провокаційних дій і реагування на загрози”, – сказав він.

Хомчак додав, що було прийнято рішення “посилити угруповання об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей і кримському напрямку за рахунок військових частин ЗС України, які перебувають у різних ступенях бойової готовності”.

У зв’язку з загострення ситуації в Донбасі, продовжив він, прийнято рішення про створення відповідних угруповань ЗС України для виконання завдань з оборони держави “на ймовірних загрозливих напрямках дій противника”, які будуть постійно нарощувати бойову готовність для дій “на урбанізованої місцевості при різних погодних умовах і в різній обстановці. “Наші збройні сили готові до адекватної відповіді як в разі ескалації конфлікту, так і в разі [загострення] військово-політичної та військово-стратегічної обстановки на кордоні України”, – підкреслив Хомчак.

26 березня в Донбасі загострилася ситуація навколо селища Шуми, коли там загинули четверо військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ). Київ звинуватив в цьому Народну міліцію Донецької народної республіки. Пізніше управління Народної міліції ДНР заявило, що українські військові підірвалися на мінно-вибуховому пристрої під час обстеження мінних полів.

В районі селища Шуми проходить водогін каналу Сіверський Донець – Донбас – ключове джерело водопостачання регіону. По ньому вода доставляється споживачам по обидва боки лінії зіткнення. Ділянки водопроводу за час бойових дій неодноразово піддавалися обстрілу з боку ВСУ, що призводило до перебоїв подачі води і пошкоджень об’єктів життєзабезпечення ДНР. У 2020 році Донецьк неодноразово заявляв, що в Шумах в порушення додаткових заходів контролю перемир’я українська армія зводила споруди і просувала свої зміцнення до арки водоводу з наміром зміцнитися під нею.

Поділитись