Тіхановська зібрала рекордну кількість прихильників на мітингу

Передвиборний мітинг-концерт на підтримку кандидата в президенти Білорусі Світлани Тіхановської зібрав в четвер у Мінську рекордну кількість білорусів.

Її команда проводить передвиборчий захід спільно з представниками штабів Віктора Бабарика та Валерія Цепкало, Марією Колесникової і Веронікою Цепкало.

У столичному парку Дружби народів людей зібралося дуже багато, вільного місця на обгородженому для мітингу ділянці немає, багато хто стоїть і за огорожею. За даними правозахисників, на мітингу зібралися не менше 25 тис. чоловік, правоохоронні органи поки не дають оцінку числа присутніх. В руках люди тримають найрізноманітніші прапори — як нинішні червоно-зелені державні прапори Білорусі, так і історичні біло-червоно-білі.

«Нам не потрібні революції, нам не потрібні бойовики, ми хочемо змін мирним шляхом», — сказала Тіхановська. Кандидат звернулася до військових. «Дорогі військові, подивіться нам в очі, ми такі ж люди, які прагнуть гідного життя, ми не злочинці, а білоруси, які хочуть альтернативних кандидатів, це наш народ, який хоче мирної зміни влади», — заявила вона.

На заході виступили близькі ув’язненого Віктора Бабарика та його сина Едуарда, Павла Северинця, Миколи Статкевича, Дмитра Фурманова. Відомий драматург і сценарист Андрій Курейчик зі сцени сказав, що Тіхановська ком через любов до свого чоловіка Сергія, який планував реєструватися в якості кандидата в президенти, але був заарештований, бере участь у виборчій кампанії, і взяла відповідальність за долю Білорусі і білорусів.

На місці проведення мітингу великі проблеми з мобільним зв’язком, ведучі зі сцени просять людей переводити стільникові телефони в режим «в літаку». Мітинг пройшов за підвищених заходів безпеки на тлі заяв білоруської влади про затримання в Білорусі 33 громадян Росії, підозрюваних у підготовці до масових заворушень.

Як підкреслила Тіхановська, її чоловік Сергій, який зараз перебуває під арештом, «не має ніякого відношення» до затриманих росіян. У МЗС РФ у четвер заявили, що затримані в Мінську російські громадяни слідували транзитом в Стамбул, маючи на руках всі необхідні документи. Як підкреслили в російському зовнішньополітичному відомстві, «одіозне трактування білоруською стороною затримання 33 громадян Росії не витримує ніякої критики».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...