Суд визнав нацистською символіку 14-ї дивізії СС “Галичина”

Суд визнав нацистською символіку 14-ї дивізії СС “Галичина”

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення, згідно з яким необхідно вважати протиправними заяви про те, що символіка 14-ї дивізії СС “Галичина” не є символікою нацистського режиму”.

Відповідне рішення суду поширив в своєму Telegram-каналі депутат Верховної ради Максим Бужанський.

“Визнати протиправними дії Українського інституту національної пам’яті та голови Українського інституту національної пам’яті про надання висновку про те, що символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС “Галичина” <…> не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої на Україні заборонено “, – йдеться в рішенні суду. Суд також заборонив Інституту нацпам’яті продовжувати поширювати свій висновок. У задоволенні решти вимог позову відмовлено.

Бужанський назвав рішення суду “перемогою справедливості, здорового глузду і закону”, додавши, що з цього моменту в Україні “закінчився урочистий похорон в німецьких касках і костюмах есесівців під оплески місцевої влади”. За його словами, це має велике значення на тлі відзначається 75-річчя від Дня Перемоги. Депутат також підкреслив, що рішення суду демонструє, що “держава Україна не підтримує нацизм і засуджує тих, хто намагається його підтримувати”.

У рішенні, крім іншого, зазначено, що воно може бути оскаржене. Однак Бужанський вважає, що апеляція “буде провалена”. Раніше в середу він інформував, що В’ятрович в черговий раз не з’явився на засідання суду у справі про символіку.

В’ятрович та героїзація нацизму на Україні

Позов проти депутата Верховної ради, колишнього голови Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича подав глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський. Він вимагав притягнути депутата до відповідальності за публічну заяву, що стосується закону про заборону пропаганди тоталітарних режимів, який більш відомий як закон про декомунізацію. Зокрема, В’ятрович наполягав, що даний документ не містить заборони на демонстрацію символіки дивізії СС “Галичина”.

В’ятрович відомий праворадикальними поглядами, антиросійськими і антирадянськими виступами. Після подій 2014 року в Україні він очолив Український інститут національної пам’яті, який брав активну участь в кампаніях по декомунізації і дерусифікації. У вересні цього року В’ятровича звільнили з посади голови інституту. Після відходу з поста одним зі своїх досягнень він назвав офіційне визнання бойовиків ОУН-УПА (Організація українських націоналістів – Українська повстанська армія) учасниками бойових дій, що дало їм право на пільги.

Слідчий комітет Росії 14 березня 2019 року порушив стосовно В’ятровича кримінальну справу за статтею про реабілітацію нацизму. У листопаді В’ятрович став депутатом Верховної ради від партії Петра Порошенка “Європейська солідарність”, зайнявши місце, що звільнилося після відходу з парламенту Ірини Луценко – дружини колишнього генерального прокурора України Юрія Луценка.

Поділитись