Стало відомо, чому затримані під Мінськом військові найманці розміщувалися в санаторії

Найменш правдоподібною версією із затриманням російських бойовиків виглядає та, що вони приїхали до Білорусі скидати владу. Про це заявив «Білоруському партизану» військовий експерт Олександр Алесін.

Однак саме цю версію нам намагається «згодувати» влада Білорусі, заявивши устами Слідчого комітету, що затримані «бойовики» і білоруські політв’язні Микола Статкевич і Сергій Тіхановский проходять в рамках однієї кримінальної справи.

— Начебто підтверджується, що затримані росіяни — представники ПВК Вагнера. Але чому, на вашу думку, вони перебували в санаторії під Мінськом?

— За новими даними вони представляють іншу ПВК — ПВК «Мар» (Санкт-Петербург). Після аналізу різних джерел, російських і донецьких сайтів вимальовується наступна картина.

Як пишуть джерела, російські бійці з ПВК «Мар» слідували в Лівію, де повинні були діяти на стороні Сараджа (глави Уряду національної згоди).

Вони вважаються противниками групи Вагнера, яка є продовженням силових структур РФ і, як пишуть джерела, діють в Лівії на стороні Хафтара (командувача Лівійської національної армією).

І якщо групу Вагнера прикривають ГРУ і уряд Росії, і вони ніколи не їздять через Білорусь, то групу «Мар» вважають каламутною і з сумнівними особами в керівництві. Так що прибуття бойовиків в Мінськ дійсно могло бути приватною ініціативою, а не рішенням керівництва РФ.

Цілком можливо, що якісь сили (можливо, опоненти Путіна) якось дізналися про плани бійців і вирішили розіграти цю карту.

Можливо, втемну спочатку використовували і Лукашенка. У Росії у нього є, як і прихильники, так і противники. Реакцію Лукашенко прорахували: він був готовий до того, що іноземні бойовики з’являться, спрацював умовний рефлекс — росіян затримали.

Кирило Коктиш з МДІМВ каже, що якась третя сила використовувала ситуацію, щоб загострити відносини між Лукашенком і Путіним.

Але те, що сталося — більша підстава для Путіна. Захід давно звинувачує його у використанні найманців для дій на Близькому Сході і в Африці. І ось завдяки білоруській владі Захід отримує підтвердження.

Як мені видається, найменш правдоподібною версією виглядає та, що затримані бійці приїхали в Білорусь скидати владу. Вони висадилися в чисте поле — без інфраструктури вони б тут і пропали.

До речі, бійців ПВК «Вагнер» такими каналами не відправляють, вони літають в Сирію військовими бортами. Не хочуть світитися в цивільних портах і потрапляти в бази даних.

— Версія головного редактора «Ехо Москви» Венедиктова: бійці накопичувалися в Білорусі, тому що в Кремлі сумніваються, що Лукашенко здатний зберегти владу. Москва хоче бути готовою до «Майдану», щоб відстояти свої інтереси.

— Я бачу елементи гібридної війни, яку Росія веде проти Білорусі: інформаційні, економічні, психологічні. Але навряд чи Москва буде бруднитися такими справами.

Хоча не заперечую, що в російській еліті можуть бути групи, які мають особисті рахунки до Лукашенка — наприклад, через бізнес. Можливо, навіть серед військових є незадоволені тим, що глава Білорусі нібито заграє з Заходом.

Але мені видається, що Москва не хотіла б зміни влади в Білорусі країні таким чином.

Якщо мало місце те, про що говорить Венедиктов, то скоріше, це приватні інтереси якоїсь групи в Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...