США висунули вимогу для продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

Як умову для продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3) адміністрація США запропонувала Росії домовитися не збільшувати загальне число наявних ядерних боєголовок, повідомили джерела The Wall Street Journal.

«За пропозицією адміністрації [США], обидві сторони повинні повідомити [іншій стороні угоди], скільки [ядерних] боєголовок встановлено на [стратегічних] носіях будь дальності і [скільки] знаходяться в сховищах, а також обіцяти не збільшувати це число», — наводить текст статті ЗМІ.

Як зазначається в матеріалі, «щоб спонукати російську сторону погодитися, дана заморозка [арсеналів] буде поєднуватися з продовженням Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО)». У публікації констатується, що термін, на який може бути продовжений ДСНО, «залишається предметом обговорення». «Згідно з планом адміністрації, заморозка числа боєголовок і продовження ДСНО буде здійснено на однаковий період часу», — зазначає видання.

За відомостями джерел видання, Сполучені Штати розраховують «протягом наступних двох з половиною тижнів домовитися [з Росією] про рамкову угоду». При цьому американська сторона може посилити умови угоди, якщо вона не буде укладена до 3 листопада. В цьому випадку Вашингтон, зокрема, може наполягати на тому, щоб нові домовленості включали обмеження, що стосуються перспективного російського стратегічного ракетного комплексу «Сармат», йдеться в статті.

Джерела видання відзначають, що «прискорене проведення дискусій про контроль над озброєннями є частиною ширшої стратегії Білого дому, спрямованої на те, щоб представити в позитивному світлі досягнення в сфері зовнішньої політики перед виборами [американського] президента». На думку авторів статті, президент США Дональд Трамп зможе представити домовленість з Росією в якості «досягнення в сфері дипломатії в останні тижні його передвиборної кампанії».

Напередодні з’явилася інформація, що Москва і Вашингтон на переговорах змогли досягти «принципових домовленостей» з контролю над ядерними озброєннями.

Нагадаємо, 22 вересня президент Росії Володимир Путін в ході виступу на 75-й сесії Генасамблеї ООН закликав оперативно вирішити питання з продовженням ДСНО, дія якого закінчується в лютому 2021 року.

Посол Росії в США Анатолій Антонов вказував, що це Вашингтон довів ситуацію з продовженням СНО-3 фактично до цейтноту, хоча Москва «протягом останніх років регулярно озвучувала» пропозиції «щодо пролонгації угоди».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...