США відправлять військовий флот в Чорне море для підтримки Києва

США можуть відправити додаткові військові кораблі в Чорне море в знак підтримки Києва на тлі перекидання Москвою військової техніки в південні регіони Росії, що примикають до східного кордону України, повідомили в Пентагоні.

США хочуть «бути готові відреагувати» миттєво, в разі початку бойових дій в Чорному морі, заявили у Вашингтоні.

Сполучені Штати розглядають можливість відправки військових кораблів в Чорне море в найближчі кілька тижнів в знак підтримки України.

Такий намір Вашингтона пояснюється перекиданням російською владою військових і військової техніки в південні регіони Росії, що примикають до східного кордону України, повідомляє CNN з посиланням на міністерство оборони США.

За словами джерела, кораблі ВМС США регулярно заходять в Чорне море, але розгортання бойових кораблів зараз «стане для Москви особливим сигналом, що за ситуацією уважно стежать США».

США зобов’язані повідомити за 14 днів про свій намір увійти в Чорне море відповідно до Конвенції Монтре про статус проток від 1936 року, згідно з якою Туреччина контролює протоки для входу в море. При цьому, невідомо, чи було надіслано повідомлення.

У Пентагоні також повідомили, що ВМС США продовжать відправляти розвідувальні літаки в міжнародний повітряний простір над Чорним морем для спостереження за діяльністю ВМФ Росії і будь-якими пересуваннями військ в Криму.

В даний момент США не розглядають скупчення російських військ як спробу наступу на Україну, але все може помінятися дуже швидко, пояснили американські посадові особи.

«Якщо щось зміниться, ми будемо готові відреагувати», — деталізували в Пентагоні.

Також у четвер, 8 квітня, в Росії заявили, що Міноборони РФ перекидає більше 10 військових кораблів, включаючи десантні катери і бойові артилерійські кораблі, з Каспійського моря в Чорне для участі в навчаннях, повідомляє «Інтерфакс».

Оснащений крилатими ракетами «Калібр» фрегат «Адмірал Ессен» вже провів навчальні артилерійські стрільби по берегових цілях, розташованим на полігоні «Опук» в Криму. Наступним етапом перевірки злагодженості дій екіпажу «Адмірала Ессена» стане спільне навчання з відбиття авіаудару умовного противника з винищувачами морської авіації і ППО Чорноморського флоту, пояснювали в командуванні флоту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...