Рябошапка стверджує, що був звільнений через Хантера Байдена

Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка вважає, що був відправлений у відставку президентом Володимиром Зеленським за відмову від порушення справи щодо сина нинішнього голови адміністрації США Хантера Байдена.

Інтерв’ю з екс-керівником української генеральної прокуратури зі Страсбурга опублікував в середу портал BuzzFeed.

З точки зору Рябошапки, що стають тепер надбанням громадськості відомості вказують на те, що на відкритті справи проти Хантера Байдена, що був в минулому членом правління української енергетичної компанії Burisma, наполягало оточення попереднього американського лідера Дональда Трампа, яке домагалося через апарат Зеленського вироблення відповідних рішень владою в Києві. Рябошапка вважає, що його думка підкріплюється просочилися до друку змістом розмов, які відбувалися в недавньому минулому між главою офісу президента України Андрієм Єрмаком і колишнім адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані.

«Єрмак обіцяв Джуліані відкрити розслідування, що стосується Хантера Байдена. <…> Зеленський питав мене кілька разів, чи є порушення закону в цій справі, розпочатому [тодішнім генпрокурором України Юрієм] Луценко, порушення з боку Хантера Байдена. Ми розглянули 15 або 16 справ. Ми вивчили всі їх і не знайшли нічого, що могло бути порушенням закону», — сказав Рябошапка. За його версією, це опір тиску на нього з боку керівництва країни і висловлювання Джуліані в бесіді з Єрмаком, про які згодом стало відомо, були «однією з причин, за якими Зеленський вирішив змінити генерального прокурора». «Він хотів [бачити на цій посаді] когось більш йому лояльного, хто б говорив так [у відповідь на сигнали президента]», — стверджує Рябошапка.

«У Єрмака були хороші зв’язки з адміністрацією Трампа, і він думав, що Трамп переможе на [американських] виборах [в листопаді 2020 року]. Він обіцяв, що займеться проблемами між США і Україною. Тепер він повинен налагоджувати [взаємини] поміж ними» , — додав колишній генпрокурор.

В апараті українського лідера в зв’язку з висловлюваннями Рябошапки, як зазначає BuzzFeed, запевнили, що ні Зеленський, ні Єрмак не чинили тиск на правоохоронні органи. «Заяви пана Рябошапки можуть бути викликані внутрішньополітичними обставинами на Україні і не мають ніякого відношення до зовнішньої політики держави. Офіс президента зацікавлений у розвитку сильної системи незалежних правоохоронних відомств на Україні», — йдеться в коментарі, наданому порталу.

5 березня минулого року Верховна рада України висловила Рябошапка недовіру. На пост генерального прокурора 17 березня рішенням президента була призначена Ірина Венедиктова. У жовтні 2020 року Зеленський зазначив, що відставка Рябошапки пов’язана з відсутністю результатів роботи з викорінення корупції.

Як повідомив Рябошапка в червні минулого року, прокуратура України провела перевірку і не виявила порушень з боку Хантера Байдена в рамках справи про корупцію, пов’язаного з компанією Burisma. За словами Рябошапки, були перевірені «тисячі старих матеріалів справ» по Burisma і «аудит завершено». Рябошапка сказав, що при цьому на нього не чиниться тиск.

Руслан Рябошапка став генеральним прокурором України в серпні 2019 року. Перебуваючи на посаді, він оголосив про перевірку старих справ в рамках реформи прокуратури, в тому числі і пов’язаних з Burisma.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...