Проти санкцій США щодо “Північному потоку-2” виступили 24 країни ЄС

Проти санкцій США щодо “Північному потоку-2” виступили 24 країни ЄС

Представники 24 країн Євросоюзу направили ноту протесту в Держдеп США через санкції, за допомогою яких американська сторона має намір перешкодити завершенню будівництва трубопроводу «Північний потік-2».

В ЄС заявили, що такі санкції порушують міжнародне право. Про це повідомляє німецьке видання Welt.

Делегація ЄС висловила протест під час відеоконференції, до нього не приєдналися лише три країни Євросоюзу. Як пише Welt, поки невідомо, які саме держави виступили проти американських санкцій. Всього в ЄС входять 27 країн.

Зміст ноти протесту пов’язаний із заявою представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Боррелль, який назвав екстериторіальне застосування санкцій порушенням міжнародного права. В ЄС відзначили, що «треті країни» не повинні використовувати санкції проти європейських компаній, які ведуть законний бізнес. «Європейська політика повинна визначатися в Європі», – вказали представники країн Євросоюзу.

Представник посольства США в Берліні пояснив Welt, що Штати будуть зобов’язані відповісти на загрозу своїй національній безпеці, якщо Росія «спробує використовувати своє домінуюче становище на європейському газовому ринку», щоб впливати на держави, які залежать від російських поставок газу.

Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво по дну Балтійського моря двох ниток газопроводу. Планується, що за ним буде поставлятися паливо до Німеччини через морські території Росії, ФРН, Фінляндії, Швеції та Данії. Згідно з останніми даними, трубопровід закінчений більш ніж на 90%.

Вперше санкції проти будівництва трубопроводу були введені в 2019 році, тоді вони увійшли в оборонний бюджет США на 2020 фінансовий рік. Влітку обидві палати представників запропонували включити санкційні заходи проти проекту і в оборонний бюджет на 2021 фінансовий рік. І сенат, і палата представників має намір ввести санкції проти компаній, що займаються трубоукладальної діяльністю для «Північного потоку-2», а також надають послуги страхування та дообладнання судів. Сенатська версія бюджету також передбачає заходи проти компаній, що займаються сертифікацією готового газопроводу. Тепер конгрес повинен добро зведену версію оборонного бюджету, після чого вона надійде на розгляд президенту.

На початку серпня посол Євросоюзу в Росії Маркус Едерер розповів, що Євросоюз готує заходи, які дозволять йому підвищити стійкість до дії екстериторіальних санкцій третіх країн.

Поділитись