Поєднали Patriot і THAAD: США посилюють ППО

Агентство з протиракетної оборони і Сухопутні війська США провели спільні вдалі випробування ЗРС Patriot і протиракетного комплексу THAAD в єдиному контурі управління.

Раніше поразки цілі в ході подібних бойових стрільб домогтися не вдавалося. Після невдалих бойових стрільб в лютому 2020 року агентство з протиракетної оборони (MDA) і Сухопутні війська США 1 жовтня провели випробування, в ході якого була здійснена успішна спільна бойова стрільба зенітної ракетної системи Patriot і системи ПРО Terminal High Altitude Area Defense (THAAD), пише Defense News.

В ході випробувань на ракетному полігоні Уайт-Сендс, штат Нью-Мексико, РЛС протиракетного комплексу (ПРК) THAAD AN / TPY-2 виявила і захопила на супровід ракету-мішень Black Dagger. Потім ПРК видав цілевказування зенітній ракетноій системі Patriot РАС-3. За даними THAAD Patriot виявив ракету-мішень, захопив її на супровід, зробив пуск зенітної керованої ракети і вразив ціль.

У лютому цього року AN / TPY-2 також виявляла і супроводжувала РМ Black Dagger, і також видавала ЦУ ЗРС Patriot. Однак запущена в ході тих стрільб зенітна керована ракета ЗУР так і не вразила ракету-мішень і пройшла повз неї зі значним промахом «через помилку програмного забезпечення в контурі наведення ЗРС», згідно із заявою MDA.

Під час масштабних випробувань інтегрованої системи бойового управління Сухопутних військ США зенітна керована ракета типу МIМ-104 ЗРС Patriot PAC-3 MSE (Patriot Advanced Capability-3, Missile Segment Enhancement) дала збій при спробі вразити мішень , що імітує тактичну балістичну ракету. Її імітувала ракета-мішень Black Dagger Zombie (що можна приблизно перекласти як «Чорний кинджал ожилого мерця»).

В останній заяві MDA відзначається, що помилка «з тих пір виправлена, про що свідчить сьогоднішній успішне перехоплення».

«Успіх випробувань підтверджує функціональну сумісність систем озброєння Patriot і THAAD, — зазначив у своїй заяві директор MDA віце-адмірал Джон Хілл. — Ця можливість життєво важлива для нашої системи протиракетної оборони, і створює нові можливості в справі оборони батьківщини, військ, а також наших союзників від ракетних загроз країн-ізгоїв».

Бойові стрільби в цьому році відповідали вимогу конгресу США для Сухопутних військ США і MDA по щорічній перевірці інтеграції та взаємодії систем озброєння THAAD і Patriot.

Робота Сухопутних військ США по інтеграції систем Patriot і THAAD була викликана гострою оперативною необхідністю, яка виникла на Корейському півострові, пише Defense News.

Суть цього проекту полягає в тому, що бойові розрахунки, наприклад, можуть використовувати дані РЛС протиракетного комплексу THAAD, яка володіє значно більшими можливостями по виявленню повітряних об’єктів, ніж радіолокатор ЗРС Patriot виробництва фірми Raytheon. В цьому випадку для обстрілу цілі є можливість використовувати дані РЛС THAAD і вогневі можливості ЗРС Patriot, тобто використання РЛС THAAD дозволяє більш повно реалізувати потенціал ЗРС Patriot РАС-3.

В ході іншого випробування, проведеного в минулому році на полігоні Уайт-Сендс, зенітна керована ракета Patriot РАС-3 уразила ціль на рекордній дальності. Ця стрільба, пише Defense News, також показала, що ЗРС Patriot може бути успішно включена в інтегровану систему бойового управління протиповітряної і протиракетної оборони виробництва корпорації Northrop Grumman.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...