ПАРЄ може зажадати звільнити Навального до 7 червня

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликає звільнити з в’язниці Олексія Навального до 7 червня, а також забезпечити йому необхідну медичну допомогу.

Про це йдеться в проекті резолюції ПАРЄ. Як очікується, проект буде винесений на голосування в четвер.

«Асамблея <…> закликає Росію негайно звільнити Навального за будь-яких обставин до проведення чергового засідання Комітету міністрів Ради Європи на тему дотримання прав людини в червні», — йдеться в одному з пунктів резолюції, підготовленої французьким депутатом Жаком Мером.

Згідно з графіком на сайті Ради Європи, це засідання заплановано з 7 по 9 червня. Даний заклик підкріплюється і відсиланням до вимоги Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 17 лютого 2021 року про негайне звільнення Олексія Навального на підставі 39-го правила регламенту ЄСПЛ про забезпечувальні заходи.

У проекті резолюції позначений заклик забезпечити Навальному, поки він знаходиться в колонії, «всю необхідну медичну допомогу» і дозволити провести його огляд будь-якого лікаря, якого він вибере. Представникам Комітету Ради Європи з питань запобігання катуванням пропонується провести інспекцію колонії, в якій міститься Навальний, при цьому влада РФ повинні «оперативно вирішити публікацію будь-якого доповіді за підсумками візиту».

Сам доповідач ще в січні 2021 року анонсував візит в Росію для підготовки доповіді з приводу інциденту з передбачуваним отруєнням Навального, проте поки інформації про його поїздку і її можливу дату немає. У поясненні до проекту резолюції Мер стверджує, що надсилав запити на зустріч із заступником міністра юстиції РФ, «високопоставленими чиновниками ФСВП і генеральної прокуратури», а також з представниками російської делегації ПАРЄ, однак не отримав відповіді ні на один з них. У той же час секретаріат делегації направив йому документ з інформацією від Мін’юсту РФ у справі Навального, а адвокати — дані про стан його здоров’я і умови утримання в колонії.

Даний проект резолюції був попередньо схвалений в ході засідання юридичного комітету ПАРЄ в понеділок. Наступне обговорення заплановано на середу — до цього часу парламентарії можуть представити свої поправки до документа. Дебати і голосування по резолюції заплановано на четвер.
Ситуація з Навальним

Навальний, двічі умовно засуджений, був оголошений в розшук за багаторазові порушення умов відбування покарання у справі «Ів Роше». Його затримали 17 січня в аеропорту Шереметьєво, а 2 лютого суд прийняв рішення замінити йому умовний термін на реальний. Навальний відбуває покарання в колонії № 2 у Володимирській області.

5 квітня Навальний був переведений до медсанчастини колонії з симптомами ГРЗ, ознаки якого у нього були виявлені під час планової диспансеризації. За даними управління ФСВП РФ по Володимирській області, вже 9 квітня у зв’язку з поліпшенням стану здоров’я він був переведений назад в загін. За інформацією відомства, дослідження не підтвердили у Навального туберкульоз і коронавірусну інфекцію. Консиліум лікарів оцінив стан його здоров’я як задовільний. Проте УФСІН по Володимирській області 19 квітня повідомив, що лікарі прийняли рішення про переведення Навального в стаціонар обласної лікарні для засуджених.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...