Німеччина хоче встановити нові санкції проти Росії

Німеччина хоче встановити європейську заборону на поїздки, а також заморозити активи голови російського військового розвідувального відомства та декількох його шпигунів у відповідь на кібератаки 2015 року на німецький парламент, у якій звинувачують Москву.

Уряд почне застосовувати механізм санкцій Європейського Союзу, створений минулого року, який дозволяє країнам-членам просити запровадження обмежень щодо осіб, причетних до кібератак. Механізм раніше не використовувався, — пише The New York Times.

Санкції, які також включали б заборону на ділові контакти всередині блоку, повинні бути узгоджені іншими 27 країнами-членами ЄС. Процес, зазначають чиновники, може зайняти час.

Старший німецький дипломат Мігель Бергер повідомив російського посла Сергія Юрійовича Нечаєва про рішення уряду під час засідання в німецькому міністерстві закордонних справ у середу.

Пан Бергер «різко засудив» кібератаку «від імені всього уряду», йдеться у заяві міністерства закордонних справ.

Окрім керівника російської служби військової розвідки Ігоря Костюкова, Берлін хоче внести в чорний список Дмитра Сергійовича Бадіна , хакера, звинуваченого в оркеструванні нападу, та інших осіб «Центру 85» свого підрозділу всередині служби.

Містер Бадін є членом групи хакерів, відомої як APT 28, або Fancy Bear, тієї самої групи, яка націлила кібератаку на Демократичну партію під час президентських виборів у США в 2016 році. ФБР видало на нього арешт ще два роки тому, і Німеччина також цього місяця. 

Служби розвідки давно підозрювали, що російські оперативники стоять за німецькою кібератакою, але для збору доказів знадобилося п’ять років, що було представлено у доповіді, наданій канцелярії Ангели Меркель на початку травня.

Пані Меркель назвала напад «обурливим» і звинуватила Росію у проведенні «стратегії гібридної війни». Доповідь про вилазку назад до Москви надійшла через вісім місяців після того, як громадянин Росії, як вважається, убив колишнього чеченського командира серед білого дня у центральному берлінському парку Кляйн Тіргартен.

«Уряд також оцінює це на тлі триваючого розслідування так званого вбивства Тіргартена і залишає за собою право вжити подальших заходів», — йдеться у повідомленні міністерства закордонних справ.

Навіть коли стосунки із Володимиром Путіним стали гіршими, Берлін часто намагався знайти хороший спосіб реагувати на дії Росії.

У грудні після того, як федеральна прокуратура заявила, що підозрює, що Росія стоїть за минулорічним вбивством у Берліні, уряд вигнав двох працівників російського посольства. Цього разу цей варіант був відхилений, оскільки це майже напевно спонукало б Москву відправити німецьких дипломатів додому, зменшивши мережу Берліна всередині Росії.

Натомість чиновники обмірковують менше публічних варіантів відплати, включаючи тиск на Москву відкликати деяких своїх шпигунів у Берліні. Німецькі чиновники вважають, що третина дипломатів, зареєстрованих у посольстві Росії в Берліні, працює для російської розвідувальної служби, відомої як ГРУ

Посольство Росії в Берліні відхилило всі звинувачення проти його спецслужби. У заяві, опублікованій в середу, вона назвала кібератаку «історією, що займається хакеєм». Він також запропонував Німеччині «фактичний експертний діалог» з питань кібербезпеки.

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...