Мендель назвала російську мову частиною культури України

Прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила про існування «української російської мови», яку назвала частиною культурного розмаїття країни.

«Українська мова, як і ідентичність, — це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська, — це частина культурного розмаїття нашої країни», — сказала вона в ефірі українського телеканалу «Дім», створеного для жителів непідконтрольних територій України.

«І зараз, і раніше росіянин не був і не є власністю виключно Росії. Англійська мова використовуєть в різних країнах і, мабуть, на всіх континентах. Але Британія не вважає її лише своєю. Так і Росія не є монополістом на російську мову», — пояснила свою позицію прес-секретар.

«Мова — це безумовний символ сучасної України, який занадто часто окремі політики відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів, особливо в гонитві за виборцями на найближчі вибори, — зазначила вона. — Чим вони ближче, тим більше агресивного завзятості в прагненні зіштовхнути лобами українців, які розмовляють українською з російськомовними українцями».

Прес-секретар Зеленського також визнала, що після «прийнятого в розпал передвиборної гонки 2019 року закону про мову [про забезпечення функціонування української мови як державної] вся країна так і не заговорила українською».

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив думку, що російська мова і російська мовна культура значною мірою належать і українцям теж. Він також запропонував поширювати мовлення російськомовних українських телеканалів по всьому світу. Пізніше він також додав, що українська влада повинна розвивати російську мову для ведення пропаганди на зовнішню аудиторію з метою протистояння Росії.

Закон про мову

З 16 січня 2021 року на Україні вступила в силу норма закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятого 25 квітня 2019 року, про обов’язкове використання української мови для сфери споживання. З цього часу всі постачальники послуг незалежно від форми власності зобов’язані обслуговувати і надавати інформацію про товари і послуги споживачам виключно державною мовою. За порушення норм закону передбачені санкції: за перше — попередження, за друге протягом року — штраф від 5 100 до 6 800 гривень (від $ 180 до $ 242).

Стежити за дотриманням мовних норм в країні повинні представники уповноваженого із захисту державної мови в регіонах, а також громадські активісти та небайдужі громадяни, які фіксуватимуть порушення і надсилати їх в офіс уповноваженого.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...