Лондон може ввести санкції проти Москви у справі Магнітського

Уряд Великобританії, як очікується, оголосить сьогодні імена громадян Росії і Саудівської Аравії, проти яких будуть введені персональні санкції за порушення прав людини.

Про це повідомила газета Financial Times з посиланням на главу британського МЗС Домініка Рааба. Міністр закордонних справ не назвав імена громадян РФ, яким буде заборонений в’їзд до королівства і рахунки яких в банках Великобританії будуть заморожені в рамках нового режиму санкції — він повинен вступити в силу в Сполученому Королівстві з 6 липня. Однак, як мовиться в статті, очікується, що вони будуть включати в себе імена людей, причетних, на думку Лондона, до смерті в листопаді 2009 року в московському слідчому ізоляторі «Матроська тиша» юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського.

У випадку з Саудівською Аравією, як пише видання, до списку санкцій повинні потрапити особи, пов’язані з вбивством в 2018 році журналіста Джамаля Хашкаджі в консульстві в Стамбулі. Санкції повинні вступити в силу негайно.

«Починаючи з сьогоднішнього дня у Великобританії будуть нові повноваження не давати тим, хто залучений в грубі порушення прав людини, в’їхати в Британію, направляти кошти в наші банки і отримувати вигоду від нашої економіки», — заявив Рааб. Він також додав, що протягом нинішнього року санкції можуть бути поширені і на осіб, яких Лондон підозрює в корупції, в утисках журналістів або людей через їх релігійних переконань.

Глава британського МЗС також заявив, що випадок зі смертю Магнітського «дуже близький його серцю», назвавши юриста «Солженіциним свого покоління».

Наприкінці вересня минулого року Рааб пообіцяв, що влада Великобританії задіє прийняту в 2018 році «поправку Магнітського» до британського закону про санкції після того, як країна вийде зі складу ЄС. Відповідна поправка дозволить заморожувати активи і забороняти видачу віз іноземним особам, причетним до корупції і порушень прав людини. Поправка також передбачає, що імена осіб, причетних до брутальних порушень прав людини, будуть оприлюднені.

Про «Акт Магнітського»

«Акт Магнітського» був прийнятий Конгресом і підписаний президентом Бараком Обамою в грудні 2012 року. Документ передбачає застосування заходів санкцій відносно ряду російських посадових осіб. У їх числі співробітники силових відомств, причетних, на думку Вашингтона, до смерті Магнітського. Міжнародний фінансист, засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер вважається головним ініціатором прийняття цього закону. Згодом «закони Магнітського» були прийняті також у Канаді, Латвії, Литві та Естонії, а відповідні законопроекти розглядаються ще в декількох країнах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...