Київ зажадав від Росії роз’яснень про зустріч “нормандської четвірки”

Київ зажадав від Росії роз’яснень про зустріч “нормандської четвірки”

Позиція російської сторони щодо проведення саміту в «нормандському форматі» (РФ, Франція, Німеччина, Україна) вимагає роз’яснень, заявили в українському міністерстві закордонних справ.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що всі лідери «нормандської четвірки» згодні провести зустріч, і відбутися вона може після других переговорів радників.

Коментуючи слова українського лідера, заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко зазначив, що зазначена інформація не зовсім вірна, а заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак дав чітко зрозуміти, що підстав для нового саміту поки немає.

МЗС України у відповідь зазначив, що Зеленський мав на увазі не готовність призначити зустріч на конкретну дату, а бажання всіх учасників зустрітися.

Відомство запевнило, що Київ зацікавлений в проведенні результативної зустрічі і підтвердження домовленостей, досягнутих в Парижі.

«Сьогоднішній недостатньо дипломатичний і кілька емоційний коментар заступника міністра закордонних справ РФ вимагає додаткових роз’яснень позиції російської сторони як учасникам «нормандського формату», так і міжнародній спільноті», – наводить повідомлення українського МЗС ЗМІ.

11 вересня в Берліні відбулася консультація зовнішньополітичних радників лідерів країн «нормандського формату». РФ представляв Дмитро Козак, який за підсумком зустрічі вказав, що проривів немає, і нову дату зустрічі радників погодити не вдалося.

Минулий саміт «нормандської четвірки» відбувся в грудні 2019 року. Сторони домовилися про розведення сил ополченців і української армії на трьох ділянках лінії зіткнення, обмін полоненими і підтвердили важливість Мінських домовленостей.

Москва не раз вказувала, що наступна зустріч буде доцільна після того, як Україна виконає взяті на себе зобов’язання. Однак до сих пір на Росія ні ополченці не виконали усіх домовленостей, досягнутих в Парижі 9 грудня 2019 року.

Підсумком тієї зустрічі стало комюніке, в якому було передбачено до кінця березня 2020 року розведення cил в трьох нових точках на південному сході України і відкриття нових пунктів пропуску протягом 30 днів. Також глави держав закликали контактну групу забезпечити обмін полоненими за принципом «всіх на всіх» до кінця цього року і надати Червоному Хресту «повний і безумовний доступ до всіх утримуваним особам».

Поділитись