Індія знаходиться на межі гуманітарної катастрофи через захворюванність на коронавірус

Індія встановила новий глобальний рекорд найбільшої кількості заражень COVID-19 за день, а прем’єр-міністр Нарендра Моді закликав усіх громадян робити щеплення та бути обережними, заявляючи, що «шторм» інфекцій сколихнув країну.

Про це передає Reuters.

США заявили, що глибоко стурбовані масовим сплеском випадків коронавірусу в Індії і намагаються допомогти Індії.

Кількість випадків захворюваності в Індії за останні 24 години зросла на 349 691, четвертий день поспіль, і лікарні в Делі та по всій країні відвертають пацієнтів після закінчення медичного кисню та ліжок.

«Ми були впевнені, наш настрій піднявся після успішної боротьби з першою хвилею, але ця буря сколихнула націю», — сказав Моді у своєму радіозверненні.

Уряд Моді зазнав критики за те, що він випустив свою охорону, дозволив проводити великі релігійні та політичні збори, коли випадки в Індії впали до рівня менше 10 000 на день і не були навантаженням для системи охорони здоров’я.

Лікарні та лікарі терміново повідомляють, що не змогли впоратися з напливом пацієнтів.

Люди впорядковували носилки та балони з киснем біля лікарень, відчайдушно благаючи владу прийняти пацієнтів, повідомили фотографи Reuters.

«Щодня в одній і тій же ситуації у нас залишаються дві години кисню, ми отримуємо лише запевнення від влади», — сказав один лікар по телебаченню.

За межами храму сикхів у місті Газіабад на околиці Делі вулиця нагадувала лікарню невідкладної допомоги, але забита автомобілями, в яких їхали хворі на COVID-19, задихаючись, коли їх підключали до кисневих баків.

Головний міністр Делі Арвінд Кейрівал продовжив карантинні заборони в столиці, яке мало закінчитися в цей понеділок, щоб спробувати зупинити передачу вірусу, який вбиває одну людину кожні чотири хвилини.

«Локдаун був останньою зброєю, з якою нам довелося боротися з коронавірусом, але у випадках, коли випадки зростали так швидко, нам довелося застосовувати цю зброю», — сказав він.

Дані міністерства охорони здоров’я свідчать, що загальна кількість заражених інфекцією в Індії становить 16,96 мільйона, а кількість смертей — 192 311, після того як за ніч ще 2767 померли.

Лише за останній місяць щоденні випадки зросли у вісім разів, а смертність — у 10 разів. Експерти у галузі охорони здоров’я стверджують, що кількість смертей, ймовірно, є набагато вищою.

Країна, де проживає 1,3 мільярда людей, знаходиться на межі гуманітарної катастрофи, попередив Ашиш Джа, декан Університету Брауна Школи громадського здоров’я, в опублікованому в суботу виданні Washington Post.

«Наші серця з індійським народом в розпал жахливого спалаху COVID-19», — заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у Twitter.

«Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами в уряді Індії, і ми швидко розгорнемо додаткову підтримку для жителів Індії та героїв охорони здоров’я Індії».

Сполучені Штати зазнали критики в Індії за контроль над експортом сировини для вакцин, введений в дію згідно із Законом про оборонне виробництво та пов’язаним із цим ембарго в лютому.

Інститут сироватки крові в Індії (SII), найбільший у світі виробник вакцин, цього місяця закликав президента США Джо Байдена скасувати ембарго на американський експорт сировини, що шкодить його виробництву вакцин AstraZeneca.

Інші, такі як американський конгресмен Раджа Кришнамурті, закликали адміністрацію Байдена випустити невикористані вакцини до Індії.

«Коли люди в Індії та інших країнах відчайдушно потребують допомоги, ми не можемо дозволити вакцинам знаходитися на складі, нам потрібно доставити їх туди, де вони врятують життя», — сказав він.

Очікується, що сплеск в Індії досягне піку в середині травня, коли щоденна кількість заражень сягне півмільйона, повідомляє Indian Express, посилаючись на внутрішню оцінку уряду.

В.К. Пол, керівник робочої групи COVID, виступив з доповіддю під час зустрічі з Моді та головними міністрами штатів і заявив, що інфраструктура охорони здоров’я в густонаселених штатах недостатньо адекватна, за даними газети.

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...