Євросоюз ввів санкції проти директора ФСБ Росії через Навального

Європейський союз (ЄС) ввів санкції проти шести росіян, в тому числі директора ФСБ Олександра Бортнікова, а також одного наукового інституту через ситуацію з Олексієм Навальним.

Про це йдеться в постанові Ради ЄС. Пояснюючи введення обмежень щодо Бортнікова, в Євросоюзі вказали, що Навальний піддавався систематичним переслідуванням і репресіям з боку державних і судових органів з-за своєї політичної позиції. Зокрема, за опозиціонером стежили під час його поїздки до Сибіру в серпні поточного року.

Крім того, в ЄС нагадали, що спеціалізована лабораторія в Німеччині знайшла в організмі Навального нервово-паралітичну речовину «Новачок», яка є доступоню тільки державним органам Росії. «З урахуванням того, що Олексій Навальний перебував під наглядом у момент отруєння, можна зробити висновок, що отруєння було можливо лише за участі ФСБ. З огляду на керівну роль у Федеральній службі безпеки, Олександр Бортников, таким чином, несе відповідальність за надання підтримки особам, які здійснили або були причетні до отруєння Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною «Новачок», — пояснюється в повідомленні.

Крім Бортнікова, під санкції підпали начальник управління президента Росії з питань внутрішньої політики Андрій Ярін, заступники міністра оборони Росії Олексій Криворучко і Павло Попов, а також повноважний представник президента Росії в Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло. Зазначеним особам заборонено в’їзд на територію Євросоюзу, їх фінансові активи в європейських банках заморожуються.

Також обмеження вводяться в відношенні Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технологій — з ним європейським підприємцям заборонено підтримувати будь-які стосунки.

У середу, 14 жовтня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пообіцяв дзеркальну відповідь Москви на санкції Євросоюзу через ситуацію з Навальним. Він підкреслив, що застосування санкцій політики і висилки російських дипломатів вказують на добре ставлення європейських країн до США і Великобританії. За його словами, такі жести також демонструють податливість впливу Вашингтона, який намагається перешкодити європейським країнам налагодити співпрацю з Росією за цілою низкою сфер.

Самопочуття Навального різко погіршилося вранці 20 серпня під час перельоту з Томська в Москву, літак здійснив екстрену посадку в Омську. 22 серпня опозиціонера доставили в берлінську клініку. Німецькі фахівці заявили, що в його організмі були знайдені сліди речовини з групи «Новачок». При цьому російські лікарі отрут в організмі Навального не виявили.

Олександр Бортніков вже знаходиться під санкціями Євросоюзу: обмеження щодо нього були введені влітку 2014 року через конфлікт на сході України.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...