Експерт: на захоплення Курил Японією буде потрібно від 8 до 20 днів

Тихоокеанський флот (ТОФ) Військово-морського флоту (ВМФ) Росії практично не готовий до повномасштабних бойових дій, заявляє в «Військово-промисловому кур’єрі» заступник президента Російської академії ракетних і артилерійських наук з інформаційної політики, доктор військових наук Костянтин Сівков.


У публікації експерт запевняє, що ТОФ ВМФ не здатний утримати південні Курильські острови від захоплення Японією. Доктор військових наук пише, що в разі конфлікту між Москвою і Токіо «втрати ТОФ можуть скласти від третини до двох третин в залежності від роду сил, після чого він втратить значення як оперативно-стратегічне об’єднання».

Сівков стверджує, що США і Японія «на обмежений військовий конфлікт, що не доходить до ядерного порога, можуть зважитися цілком». Згідно з доктором військових наук, експансія Токіо неможлива без підтримки Вашингтона, який здатний направити в регіон конфлікту, зокрема, до трьох авіаносних ударних груп і до п’яти атомних підводних човнів.

Експерт допускає, що основний етап збройного конфлікту буде припускати «висадку оперативного десанту на чотирьох спірних островах Південних Курил», а одночасно з цим Військово-морські сили (ВМС) США «почнуть дії по ізоляції району дій японських ВМС від можливої ​​протидії камчатської угруповання російського ТОФ ».

Згідно Сівкову, на захоплення чотирьох Курильських островів у Японії і США може піти від восьми до 20 днів. Експерт упевнений, що для відображення такої агресії Росія «зможе залучити основні сили ТОФ, частина сил дальньої авіації, угруповання Повітряно-космічних сил (ВКС) в Примор’ї і на Камчатці, а також угруповання сил протидесантної оборони на Південних Курилах».

Ключовим елементом даних сил автор називає ТОФ. «В існуючому складі ТОФ нездатний повноцінно вирішувати завдання захисту інтересів Росії і відбиття воєнної агресії на Далекому Сході», — запевняє експерт.

У грудні 2019 року Сівков заявив, що генеральний бій XXI століття може виникнути між російським, китайським, американським і японським флотами. На його думку, «в разі прямої та загальної війни провідних світових центрів сили» можуть відбутися такі битви: ВМФ Росії і ВМС США в Атлантичному і Тихому океанах, ВМФ Росії і ВМС Японії, ВМС Китаю проти ВМС США і Японії, а також ВМФ Росії і ВМС Китаю проти ВМС США і Японії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...