Дженніфер Псакі пояснила, чому Байден зателефонував Путіну раніше інших лідерів

Білий дім відмовляється уточнити, коли саме планується організувати перший телефонну розмову між нинішнім президентом США Джо Байденом і головою КНР Сі Цзіньпіном.

Увага прес-секретаря американського лідера Джен Дженніфер Псакі залучили в понеділок на регулярному брифінгу для журналістів до того, що Джо Байден, інавгурація якого відбулася 20 січня, до сих пір не зателефонував Сі Цзіньпіном. У зв’язку з цим у Дженніфер Псакі поцікавилися, чи навмисно Вашингтон відкладає цю бесіду, прагнучи таким чином продемонструвати готовність жорстко діяти в діалозі з Пекіном. Представника Білого дому також попросили уточнити, коли саме може відбутися така розмова.

«Частина нашої стратегії полягає в тому, щоб тісно консультуватися з нашими партнерами і союзниками», — відповіла Дженніфер Псакі, нагадавши, що Байден вже поговорив з лідерами Японії, Республіки Корея і Австралії. «Китай, звичайно, був важливою темою таких розмов. Він (Байден — прим. ТАСС) також обговорював Китай зі своїми європейськими союзниками. Частина нашої стратегії, безумовно, зводиться до того, щоб взаємодіяти з партнерами і союзниками <…>, вести такі переговори і взаємодія в першу чергу, а також щодо проведення консультацій з демократами і республіканцями на Капітолійському пагорбі «, — заявила представник глави адміністрації США.

«Ми знаходимося тут (в Білому домі) всього два з половиною тижні. <…> У нього (Байдена) ще відбулися бесіди, взаємодія не з кожним світовим лідером», — зазначила Дженніфер Псакі.

На це їй вказали, що у Байдена вже пройшла бесіда з президентом Росії Володимиром Путіним, який, як висловилася журналістка, «не є союзником». «Зрозуміло, немає», — тут же погодилася з нею Дженніфер Псакі.

«У нього (Байдена) відбулася ця розмова почасти тому, що був графік для Нового ДСНО (Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь), наближався крайній термін [продовження] нового ДСНО. В Під час цієї розмови він (Байден) дуже ясно дав зрозуміти, що у нього і адміністрації [США] має місце суттєва стурбованість з приводу можливих дій російського уряду», — сказала Дженніфер Псакі. «Однак в основному, — додала прес-секретар, — його (Байдена) інші дзвінки були до сих пір іншим партнерам і союзникам в регіоні — в Азії і Європі».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...