CNN: 600 000 осіб вже порушили закон про безпеку в Гонконзі

Основні вибори, проведені демократичною опозицією Гонконгу, можливо, були незаконними згідно з новим законом про безпеку, заявив Китай у понеділок.

У голосуваннях на вихідні взяли участь понад 600 000 людей, призначених для зменшення кількості кандидатів за демократію на виборах у вересні до міського законодавчого органу. Подібні зусилля намагалися застосовувати і в попередні роки, але останні були найбільш організованими, оскільки опозиція прагне отримати історичну більшість, незважаючи на останні перешкоди, не в останню чергу новий закон про безпеку.

Накладене Пекіном на місто 1 липня законодавство криміналізує сецесію, підрив, тероризм та змову з іноземними силами. Раніше чиновники заявляли, що це вплине на жменьку гонконгівців, в той час як критики вказали на широкий спектр застосування та неправильно визначені правопорушення як причину тривоги.

У заяві Офісу зв’язку, найвищий представник Пекіна в Гонконзі, заявив, що первинні вибори суперечать закону — підвищуючи можливість того, що сотні тисяч людей зараз були причетні до правопорушення.

«За підтримки зовнішніх сил, опозиційні групи та лідери свідомо розробили плани проведення цих так званих «первинних виборів», що є серйозною провокацією для діючої виборчої системи та завдало серйозної шкоди справедливості та справедливості Законодавчої ради вибори», — йдеться в повідомленні Управління зв’язку.

Ця заява надійшла після того, як уряд Гонконгу заявив, що «проводить поглиблене розслідування» щодо первинного, і «негайно направить справу у відповідні правоохоронні органи», якщо буде якась протизаконна діяльність.

Однією з головних скарг уряду була заявлена ​​мета організаторів досягнення парламентської більшості на 35 місць, що дозволить опозиції блокувати законодавство та потенційно змусити відставку виконавчого директора Керрі Лама.

«Якщо метою цих так званих первинних виборів є досягнення кінцевої мети — досягти того, що вони назвали «35-плюс», з метою заперечення чи протистояння будь-якій політичній ініціативі уряду, це може потрапити до категорії підриву держави влада — один із чотирьох видів правопорушень, передбачених законом про національну безпеку», — сказав Лам в понеділок.

Заява Офісу зв’язку звинуватила також Бенні Тай, колишнього лідера демократичного парасолькового руху 2014 року та організатора первинної організації, у намірі «захопити управління Гонконгом та влаштувати» кольорову революцію».

<> on July 1, 2015 in Hong Kong. July 1 is traditionally a day of protest in Hong Kong and also marks the anniversary of the handover from Britain to China in 1997, under a ‘one country, two systems’ agreement.

«Хто доручив (Тай) відкрито маніпулювати виборами настільки гучно? Хто надав йому таку впевненість?» в заяві додано, не надаючи доказів і пропозицій щодо того, з ким Тай повинен був домовитися.

Тай може загрожувати щонайменше 10 років і аж до довічного ув’язнення, якщо його визнають винними згідно із законом про безпеку в змові з іноземною владою у «фальсифікації або підриві виборів».

Також він не буде єдиним. Ентоні Дапіран, юрист із Гонконгу та автор книги «Місто у вогні: Боротьба за Гонконг», передбачив, що після заяви Пекіна про визнання первинним незаконним, уряд може перейти до «дискваліфікації всіх кандидатів, обраних за допомогою первинного процесу (можливо навіть усіх, хто балотувався в первинному) від вересневих виборів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...