Лікарка з Гонконгу розкрила “всю правду” про походження COVID-19

Лікарка з Гонконгу розкрила “всю правду” про походження COVID-19

Гонконгський учений Лі Мен Янь заявила, що в КНР знали про поширення COVID-19 ще в минулому році, але китайський уряд заборонив ученим говорити про це під загрозою смерті.

Вона вже була на допиті в ФБР, де розповіла все, що знає. За словами фахівця, китайська влада провели обшук в її квартирі і тиснула на батьків дівчини, щоб ті вмовили її відмовитися від боротьби.

Китайський уряд знав про коронавіруси COVID-19 задовго до того, як заявило про це – розповіла гонконгський учений Лі Мен Янь, що спеціалізується в області вірусології і імунології і втекла в США 28 квітня.

Янь повідомила в інтерв’ю Fox News, що її керівники – провідні експерти в сфері вірусології – також ігнорували дослідження, які вона проводила в самому початку пандемії. При цьому висновки Янь, за її зізнанням, могли б врятувати багато життів. Вона вказала, що гонконгські вчені повинні були про все розповісти світу, особливо з огляду на статус довідкової лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я, що спеціалізується на вірусах грипу і пандемії.
Янь зараз переховується від свого уряду і вважає, що її життя в небезпеці. Проте, каже вона, ризик того вартий.

«Причина, по якій я приїхала в США, полягає в тому, що я говорю правду про COVID-19. Якщо я спробую розповісти все це в Китаї, я зникну і загину», – зізналася вчений.

Один з друзів Янь, професор Центру з контролю і профілактики захворювань в Китаї, знав про випадки інфікування і 31 грудня розповів Янь про передачу COVID-19 від людини людині – задовго до того, як Китай або ВООЗ визнали, що можливо таке поширення інфекції.

За словами Янь, вона повідомила про деякі з цих відкриттів своєму начальнику, а «він тільки кивнув» і наказав їй продовжувати працювати. Кілька днів по тому, 9 січня 2020 року, ВООЗ опублікувала заяву: «На думку китайської влади, даний вірус може викликати важкі захворювання у деяких пацієнтів і не може передаватися між людьми».

Янь сказала, що вона і її колеги по всьому Китаю обговорювали особливий вірус, але незабаром вона помітила різку зміну тону. Лікарі та дослідники, які відкрито обговорювали COVID-19, раптово замовкли.

Фахівці з міста Ухань, який згодом став центром спалаху, замовкли, а іншим вченим строго заборонили питати про новий вірус.

“Лікарі пояснювали: Ми не можемо говорити про це, але нам потрібно носити маски”, – згадує Янь.

В середині січня вона знову повідомила про свої висновки керівникові, але він наказав Янь «мовчати і бути обережною».

“Він попереджав мене: Не підходь до червоної лінії, маючи на увазі китайський уряд. –  У нас будуть проблеми, і ми зникнемо”, – деталізує фахівець.

“Я знаю про злочинну діяльність Всесвітньої організації охорони здоров’я, уряду Китаю і Комуністичної партії Китаю”, – заявила Янь.

Вона також розлучилася з чоловіком, який не захотів втікати з країни. «Він був розлючений … Він сказав: вони вб’ють всіх нас», – додала дівчина.

Вона вже була на допиті в ФБР, де розповіла все, що знає, і залишила свій мобільний. Янь стверджує, що співробітники китайського уряду приїжджали в її рідне місто Циндао, агенти розвалили її крихітну квартиру і допитали її батьків. Коли вона зв’язалася з матір’ю і батьком, вони благали її повернутися додому, сказали їй, що вона не знає, про що говорить, і просили її відмовитися від боротьби.

Університет Гонконгу звільнив дівчину. Китайське посольство в США повідомило, що вони не знають, хто така Янь, і заявило, що Китай героїчно впорався з пандемією.

Поділитись